Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), kent genelinde eski içmesuyu şebekelerinin yanı sıra kanalizasyon hatlarında da yenileme çalışmalarının sürdüğünü belirtti.
Kent nüfusunun artış göstermesiyle birlikte kanalizasyon hatlarının yetersiz geldiğini belirten İdare, söz konusu problemlerin çözüme kavuşturulması adına deforme olarak işlev görmeyen ve yetersiz gelen hatlar yerine daha büyük ebatlarda yeni kanal hatlarının yapıldığını vurguladı.
“Temiz Çevre ve Sağlıklı Yaşam” anlayışını ön planda tutarak Hatay’ın altyapısında modernize çalışmalarının sürdüğünün altını çizen HATSU, tıkanan kötü koku yaratan kanal hatlarının tespiti yapılarak temizlik, bakım ve onarım çalışması gerçekleştirildiğinin altını çizerek tespit ile onarımların devam ettiğini vurguladı.
ASAYİŞ
14 gün önceEKONOMİ
15 gün önceEĞİTİM
17 gün önceGÜNDEM
24 gün önceGÜNDEM
25 gün önceSAĞ MANŞET
26 gün öncePOLİTİKA
30 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.