DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 2168143-1,28%
Kayseri
28°

AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
Adaylar 1200 Ücretli Öğretmen Ataması Yapılmasını Talep Ediyor!

Adaylar 1200 Ücretli Öğretmen Ataması Yapılmasını Talep Ediyor!

1200 ücretli öğretmen ataması talep eden adaylar sosyal medya hesapları üzerinden taleplerini dile getiriyor. Milli Eğitim Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığından atamalar hakkında gerekli izinlerin sağlanmasını isteyen adaylar atanmak ve görev yapmak istiyorlar. İşte sosyal medya üzerinde paylaşılan adayların talepleri...

ABONE OL
Eylül 24, 2022 00:26
Adaylar 1200 Ücretli Öğretmen Ataması Yapılmasını Talep Ediyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2019 yılı için planlanan 20 bin öğretmen ataması içimn çalışmalar hızlandırıldı. Mart ayında yapılan 20 bin ek öğretmen ataması binlerce öğretmen adayını sevindirmişti ve kontenjan nedeniyle kendine yer bulamayan öğretmen adayları ise sosyal medya hesapları üzerinden taleplerini dile getirmeye devam ediyorlar.

1200 ücretli öğretmen ataması yapılmasını isteyen adaylar Bakanlığa ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslerini duyurmaya çalışıyorlar. Twitter hesapları üzerinden #1200ÜcretliAtamasıHaktır diyerek taleplerini dile getiren adaylar atamaların yapılmasını istiyorlar.

İŞTE O TALEPLERDEN BAZILARI

1000 küsür ücretli öğretmen atama bekliyor müjdeli haberi verin bize 

Yük değiliz sadece atama bekliyoruz.

Atamalarımızı yapın bizlerde sınıflarımıza kavuşalım

Öğrenciler öğretmensiz kalmasın.

Cumhurbaşkanım lütfen sesimizi duyun ve atamalarımızı yapın.

PEKİ ÜCRETLİ ÖĞRETMEN NEDİR?

Ücretli öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen kadrosunda açık bulunması halinde ders ücreti karşılığı sözleşme imzalayarak işe alınır. Ücretli öğretmenlik başvurusu İlçe Milli Müdürlüğü’ne yapılır ve sözleşme yalnızca bir öğretim yılını kapsar. Söz konusu kadroya öğretmen atanması halinde ücretli öğretmenin anlaşması sonlandırılır. Ücretli öğretmen maaşları, kadrolu meslektaşlarına göre daha düşüktür.

Kimler Ücretli Öğretmenliğe Başvurabilir?

Üniversitelerin dört yıllık lisans, iki yıllık önlisans bölümlerinden mezun olan kişilerin yanı sıra emekli öğretmenler de ücretli öğretmenliğe başvurabilir. Fen Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu, Mesleki Eğitim Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Dil ve Tarih ve Coğrafya Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi bölümlerinden mezun olan kişilerin başvuruları kabul edilmektedir. Ücretli öğretmenliğe başvurabilmek için aranan temel şartlar ise şunlardır;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
18 yaşını doldurmuş olmak,
Kamu haklarından mahrum olmamak,
TCK 53. madde kapsamına giren suçlardan hüküm giymemiş olmak,
Erkek adaylar için askerlik yükümlülüğü bulunmamak; askerliğini yapmış, tecil ettirmiş ya da askerlikten muaf olmak,
Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı herhangi bir kurumda çalışmamak.

Kamu Personeli

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.