Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Sayın Halit TAŞYAPAN ‘’Kentsel dönüşüm projemiz şuan da 1. Etapta 15.000 mt2 alan üzerindeve 2 mahallemizde devam ediyor. İlçemizde dönüşümü elzem kılan en önemli faktör deprem faktörüdür. Dönüşüm uyguladığımız mahallelerimizde bulunan konutların birçoğu depreme dayanaksız, deprem yönetmeliğine uygun olmayan kârgir yapılardır. Bu bağlamda 2018 yılında 7 adet 2+1 (110 mt2), 9 adet 1+1 (85 mt2) ve 3 adet dükkan olan Beyler yukarı mahallesindeki G bloğu vatandaşlarımıza teslim edilmiştir. Halen İdris mahallesinde devam eden projemizde ise 28 adet 3+1 (150 mt2) ve 8 adet dükkan olan A bloğu %75 oranında tamamlanmış olup Önümüzdeki aylarda ise hak sahipleri ve vatandaşlarımıza teslim edilmesiplanlanmaktadır. Ayrıca B ve D blok arsa devir işlemleri başlamış olup ilerleyen zamanlarda ihalesi yapılacaktır. Ben bu bağlamda bu projemizin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum ‘’ dedi
ASAYİŞ
14 gün önceEKONOMİ
14 gün önceEĞİTİM
17 gün önceGÜNDEM
24 gün önceGÜNDEM
25 gün önceSAĞ MANŞET
26 gün öncePOLİTİKA
29 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.