DOLAR 31,3677 0.42%
EURO 34,0595 0.51%
ALTIN 2.101,432,38
BITCOIN %
Kayseri

HAFİF YAĞMUR

13:21

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Taş Evler, Ereğli’nin Geleceğine Işık Tutacak

Taş Evler, Ereğli’nin Geleceğine Işık Tutacak

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ereğli’yi her alanda Anadolu’nun Dünya’ya açılan kapısı haline getirmeye kararlı olduğunu uyguladığı ve uygulamaya hazırlandığı projelerle ifade ediyor.

ABONE OL
Eylül 24, 2022 03:04
Taş Evler, Ereğli’nin Geleceğine Işık Tutacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, Ereğli’yi her alanda Anadolu’nun Dünya’ya açılan kapısı haline getirmeye kararlı olduğunu uyguladığı ve uygulamaya hazırlandığı projelerle ifade ediyor.

Ereğli Belediyesi’ne devrinin gerçekleştirilmesinin ardından Taş Evler’de incelemelerde bulunan ve en kısa zamanda restorasyon çalışmalarına başlayacaklarının müjdesini veren Başkan Oprukçu, tıpkı Oğuz Ata Sosyal Tesisleri’nde olduğu gibi Taş Evler’de yapılacak Korkut Ata Sosyal Tesisleri’nin de Ereğli’nin geleceğine ışık tutacak kalıcı eserlerden biri olacağını ifade etti

“EREĞLİ’NİN GELECEK YÜZYILINI İNŞA ETMEYE KARARLIYIZ”

                Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu Ereğli Belediyesi’ne devrinin gerçekleştirilmesinin ardından Taş Evler’de incelemelerde bulundu. Taş Evler’in Ereğli için gözde bir yer olduğunu belirten Başkan Oprukçu: “Taş Evler Ereğli’mizin bir dönemine damga vurmuştur. 1937 yılında yaptırılan ve Sümerbank işçilerinin kullandığı lojmanlardır. Daha sonra bu yapılar sahipsiz olduğu için atıl hale gelmiş ve hemşerilerimiz için tehlike de arz eden bir yer haline dönüşmüştür. Daha önceki Belediye Başkanlığı dönemimizde benzer durum Oğuz Ata Sosyal Tesisleri bulunduğu yer için de mevcuttu. Ancak biz o yeri yapısına uygun olarak düzenledik ve hemşerilerimizin kullanabileceği güzel bir sosyal alana dönüştürdük. Şimdi de Büyükşehir Belediyemizin feragat etmesiyle Belediyemize devri gerçekleşen Taş Evler’de yapacağız Korkut Ata Sosyal Tesisleri ile bu atıl bölgeyi hemşerilerimizin kullanabilecekleri sosyal alanlara çevirmek suretiyle Ereğli’nin geleceğine armağan edeceğiz. Huzur şehri Ereğli amacıyla çıktığımız yolda Ereğli’nin gelecek yüzyılını inşa etmeye kararlıyız. Bu doğrultuda çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

“ŞİMDİDEN EREĞLİ’MİZE HAYIRLI, UĞURLU OLSUN”   

                Başkan Oprukçu: “2014’’te Taş Evler’de Korkut Ata Sosyal Tesisleri’ni yapacağımızı belirtmiştim. Daha sonra yaşanan süreç malumunuz ve şimdi Allah’ın izni, hemşerilerimizin teveccühü ile yeniden Ereğli’mize hizmet etme şerefine nail olduk.  Bu manada sözümüzü gerçekleştirmek üzere Büyükşehir Belediyemizden bir talebimiz oldu. Büyükşehir Belediyemiz de Taş Evler’de feragat etmesi suretiyle bize devir taahhüdünü gerçekleştirdi ve Taş Evler şu anda Ereğli Belediyesi’ne geçti. Bu anlamda Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay Bey ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Korkut Ata Sosyal Tesisleri için Taş Evler’de restorasyon çalışmalarımıza en yakın zamanda başlayacağız, şimdiden Ereğli’mize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.