Talas Belediyesi Karla Mücadele Ekipleri yoğun kar yağışının yeniden başlamasıyla birlikte çalışmalarına hız verdi. Kırsal mahalleler başta olmak üzere Talas’ın ana caddeleri ve ara sokaklarında aralıksız çalışma yapan ekipler 24 saat görev yapıyor.
Talas Belediyesi, vatandaşların kar yağışının oluşturduğu olumsuzluklardan etkilenmemeleri için bir yandan kar temizleme çalışmalarına devam ederken diğer yandan da don ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları yapıyor.
Yaya ulaşımını da ihmal etmeyen Talas Belediyesi, kaldırımları da kardan temizliyor. Özellikle engelli rampalarının olduğu noktalar özenle temizleniyor.
Talas Belediyesi, 8 adet tuzlamalı bıçaklı kamyon, 9 adet kepçe, 3 adet greyder, 3 adet traktör ile karla mücadele çalışması yürütüyor.
Vatandaşlar olası bir aksaklık durumunda yardım almak için Talas Belediyesi’nin ‘Alo 153’ veya 437 00 55 numaralı telefonunu arayabilir.
ASAYİŞ
14 gün önceEKONOMİ
15 gün önceEĞİTİM
17 gün önceGÜNDEM
24 gün önceGÜNDEM
25 gün önceSAĞ MANŞET
26 gün öncePOLİTİKA
30 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.