DOLAR 32,2690 0.15%
EURO 34,9173 0.15%
ALTIN 2.412,02-0,37
BITCOIN 2196421-0,65%
Kayseri
18°

AZ BULUTLU

13:07

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Nihat Hatipoğlu Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü oldu

Nihat Hatipoğlu Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 6 üniversiteye rektör atadı. Kararla Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğüne getirildi.

ABONE OL
Eylül 23, 2022 22:07
Nihat Hatipoğlu Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 6  üniversiteye yaptığı rektöratamalarına ilişkin kararlar Resmi Gazete'de yer  aldı.  Buna göre, Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi  Rektörlüğüne Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi  Rektörlüğüne Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Mimar Sinan Güzel Sanatlar  Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Handan İnci Elçi atandı.

Beykent Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Ali Murat Ferman, Konya  Gıda ve Tarım Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Cumhur Çökmüş, MEF Üniversitesi  Rektörlüğüne ise Prof. Dr. Muhammed Şahin'in ataması gerçekleştirildi.

Resmi Gazete'de yer alan diğer atama kararı ile Yükseköğretim Kurulu  (YÖK) üyeliğine Üniversitelerarası Kurulca seçilen Prof. Dr. Mehmet İsmail Safa  Kapıcıoğlu yeniden bu göreve getirildi.

 

Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Konseyi üyeliklerine,  “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Japonya Hükümeti Arasında Türkiye  Cumhuriyeti'nde Türk-Japon Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin Kurulmasına Dair  Anlaşma”nın 5'inci maddesi gereğince Prof. Dr. M.A. Yekta Saraç, Naci Ağbal,  Prof. Dr. İsmail Demir, Doç. Dr. İbrahim Kalın, Prof. Dr. Mehmet Özkan ve Dr.  Yener Mehmet Sonuşen'in atanması kararlaştırıldı.

Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Mütevelli Heyet üyeliklerine de   “Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kırgız Cumhuriyeti Hükümeti Arasında  Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesinin İşleyiş Esaslarına Dair Anlaşma”nın  5'inci maddesi ve Tüzüğünün 4'üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı  Kararnamesinin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince Strateji ve Bütçe Başkan  Yardımcısı Yılmaz Tuna ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat  Murat getirildi.

KamuPersoneli.net

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.