Talas Belediyesi, halkın kullandığı güzergâhlar üzerinde bulunan ve görüntü kirliliğine neden olan hafriyat ve molozları kaldırarak saha temizliği yapıyor. Ayrıca tehlike arz eden çukurları dolduruyor. Bu kapsamda şu ana kadar 331 bin metrekare saha temizliği yapılırken, 4 bin metrekare de temel çukuru dolduruldu.
Talas’ın Mevlana Mahallesi başta olmak üzere bazı mahallelerde yer alan ve halkın yoğun olarak kullandığı yollar üzerinde bulunan tehlikeli yapılara ait hafriyatların temizliği yapılarak çukurlar kapatıldı. İş makineleriyle yapılan çalışmalarda duvar kalıntıları da yıkılarak muhtemel tehlikeler ortadan kaldırıldı.
6 BİN KAMYON HAFRİYAT TEMİZLİĞİ
Görüntü kirliliğine yol açan toplam 331 bin metrekare alanda enkaz temizliği yapılarken çeşitli bölgelerde yer alan toplam 4 bin 135 metrekare inşaat çukuru da kapatıldı. Çalışmalar kapsamında 6 bin kamyon hafriyat temizlenerek dolgu yapılması gereken yerlere aktarıldı.
ASAYİŞ
14 gün önceEKONOMİ
15 gün önceEĞİTİM
17 gün önceGÜNDEM
24 gün önceGÜNDEM
25 gün önceSAĞ MANŞET
26 gün öncePOLİTİKA
30 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.