DOLAR 32,4343 0.02%
EURO 34,5124 -0.07%
ALTIN 2.482,470,01
BITCOIN 2037771-1,18%
Kayseri
20°

AÇIK

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
MERAM İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN HER DAİM YANINDA

MERAM İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN HER DAİM YANINDA

Sosyal belediyecilik hizmetlerinde tüm Türkiye’ye örnek hizmetlere imza atan Meram Belediyesi, ihtiyaç sahiplerini de yalnız bırakmıyor. Sadece Ramazan da değil tüm yıl boyunca ihtiyaç sahibi ailelerin yanında olduklarını kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Biz her ihtiyaç sahibi vatandaşımızı Allah’ın bize emaneti olarak görüyoruz” diye konuştu.

ABONE OL
Eylül 24, 2022 00:02
MERAM İHTİYAÇ SAHİPLERİNİN HER DAİM YANINDA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Klasik belediyecilik hizmetlerinin yanısıra sosyal belediyecilik hizmetlerinde de Türkiye’ye örnek çalışmalara imza atan Meram Belediyesi, ilçe sınırları içinde yaşayan ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmıyor. Geçtiğimiz bir yıl içinde 2.384 ihtiyaç sahibi aile Meram Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğünün yardımlarından faydalandı. Bu ailelerden 299’u her ay, 1.123’ü üç ayda bir, 962 aileye ise 6 ayda bir bu yardımlardan faydalandı.

‘İHTİYAÇ SAHİBİ HER VATANDAŞIMIZ BİZE EMANET’

Meram Belediyesinin sosyal belediyecilik anlayışının sadece bundan ibaret olmadığının altını çizen Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, ihtiyaç duyulan hemen hemen her alanda hizmet verdiklerini belirtti. Meram’da yaşayan gerçek ihtiyaç sahibi aileleri birer ‘Emanet’ olarak gördüklerini belirten Başkan Kavuş, “Ramazan ayı boyunca daha da artsa da biz bu yardımları yıl boyunca yayarak insanımızın yanında olmaya gayret gösteriyoruz. ‘Fırat’ın kenarında kapsa kurt bir kuzuyu, gelirde sorar adl-i ilahi Ömer’den onu’ anlayışımızın bir tezahürü olan bu yardımlar bizlerin övünç kaynağı. Yardımlaşma konusunda Meramlıların hassasiyetini çok iyi biliyoruz. İşte biz de bu hassasiyete karınca kararınca destek olup, her daim vatandaşlarımızın yanında olmaya gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

‘SOSYAL BELEDİYECİLİKTE ÖNDER VE MARKA ŞEHİR; MERAM’

Belediyenin sosyal belediyecilik anlamında bunların dışında da çok önemli hizmetler yürüttüğünü kaydeden Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Meram’da eksikliği hissedilen her alanı doldurmaya çalışıyoruz.Bu amaçla ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına eğitim desteğinden, Hasta Konuk Evimizle dışarıdan gelen hasta yakını vatandaşların konaklama sorununu çözmeye, Engelliler Merkezi ile engelli vatandaşlarımızın özellikle medikal malzeme noktasındaki eksiklerini tamamlama çalışmalarımızdan yine ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza eşya ve giysi yardımlarına,  yakacak yardımlarımızdan asker yakını maaşına, mültecilere verdiğimiz desteklerden yaşlılar ve engelliler için ev temizlik ve eksiklerini giderme hizmetine, camilerin temizliğinden cenaze aracına, taziye otobüsüne kadar onlarca hizmetimizle vatandaşlarımızın kötü günlerinde yanlarında olarak örnek bir belediyecilik anlayışı sergiliyoruz.Gerçek anlamda bir ‘İyilik hareketi’ olan bu çalışmalarımızda ki planlamalarımızı da önümüzdeki süreçte çok daha genişletecek şekilde yapıyoruz” 

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.