Mahçiçek mesajında, “bir dünya projesi olan EXPO 2023’te böyle bir etkinliğin yapılması bizim için ayrıca güzel”, diye ifade etti ve sözlerine şöyle devam etti.
“Kahramanmaraş’ımızda bugün doğaya dayalı güzel bir etkinlik var. Bundan böyle önümüzdeki dönemlerde teknolojiden daha önemli hale gelen, yaşadığımız alanların daha çok yeşil alanlardan oluşması, ağaçlarla, çiçeklerle donatılmasıgereken bir atmosfer olacak. Teknolojinin tahrip ettiği bozduğu tabiatımızı, doğa ürünleriyle, çiçeklerle ve ağaçlarla telafi etmeye çalışacağız.Bozulan doğayı yeşilliklerle güzelliklerle daha yaşanabilir hale getirmek önceliğimiz.
Uteskon çatısı altındaSpark şirketinin bu güzelliği Kahramanmaraş’a tanıtması fevkalede önemlidir. Kendilerine de bu etkinliği şehrimizde yaptıklarından dolayı teşekkür ediyorum ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.
Lavanta dikim projesinin EXPO 2023 Rekreasyon alanında yapılacak olması da ayrıca güzel. EXPO 2023 bir dünya projesi ve doğaya duyarlı iller bağlamında Onikişubat’ımıza ve şehrimize büyük bir yatırım yapıyoruz ve kalıcı eserler kazandırıyoruz.”
ASAYİŞ
14 gün önceEKONOMİ
15 gün önceEĞİTİM
17 gün önceGÜNDEM
24 gün önceGÜNDEM
25 gün önceSAĞ MANŞET
26 gün öncePOLİTİKA
30 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.