Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Hatay Büyükşehir Belediyesi personellerine “Madde Bağımlılığı Riski ve Madde Kullanımından Korunma” konulu eğitim semineri düzenledi.
8 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirilen seminerde, İl Emniyet Müdürlüğünde görevli Narko Rehber Zeynel Darakçı, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Hatay Şube Müdürü Hidayet Şişkin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Aile Eğitim Programı(AEP) Eğitmeni Derya Ülger ve Büyükşehir Belediyesi personelleri katılım gösterdi.
MADDE BAĞIMLILIĞI TÜM YÖNLERİYLE ELE ALINDI
Büyükşehir Belediyesi personellerinin madde bağımlılığı konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen seminerde, madde nedir, bağımlılığa yol açan maddeler, bireylerde yaptığı değişimler, madde kullanımına başlama nedenleri, çevresel ve kalıtsal faktörler, madde kullanımındaki risk faktörleri anlatıldı.
Madde bağımlılığı belirtileri ve bağımlı bireylerin ne tür sağlık sorunlarıyla karşılaşabileceği konusunda da önemli bilgilerin de paylaşıldığı eğitimde, madde bağımlılığının tedavi edilebilen bir hastalık olduğunu ve toplumsal duyarlılıkla aşılabileceği konuşuldu.
Ülke sağlığını tehdit eden madde bağımlılığının tüm yönleriyle ele alındığı eğitim seminerinin sonunda dinleyicilerden gelen sorular yanıtlandı.
ASAYİŞ
14 gün önceEKONOMİ
15 gün önceEĞİTİM
17 gün önceGÜNDEM
24 gün önceGÜNDEM
25 gün önceSAĞ MANŞET
26 gün öncePOLİTİKA
30 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.