Birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşma ayı olan Ramazan ayında sorunları yerinde dinlemek, vatandaşlarla doğrudan iletişime geçmek ve gönül bağı kurmak amacıyla mahalle ziyaretlerini sıkılaştıran Başkan Fatma Şahin, Şehitkâmil ilçesine bağlı Mithatpaşa Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.
30 yıldır mahallede yaşayan fiziksel engelli Bedriye Gündüz ve Kitmir Gündüz çiftiyle karşılaşan Şahin, çiftin sorunlarını dinledi, genç yaşta iki çocukla dul kalan kızlarına yardım edeceğinin sözünü verdi, ayrıca Bedriye Gündüz’e ihtiyacı olan akülü tekerlekli sandalye alınmasını istedi. Başkan Fatma Şahin, çiftin ev isteğine de kayıtsız kalmadı, çifte uygun bir ev konusunda TOKİ üzerinden girişimlerde bulunacağını söyledi.
Sorunlarına sahip çıkan başkan Fatma Şahin’e minnettar olduklarını dile getiren Bedriye Gündüz, “Çok mutluyum. Başkanım ev hayalimi gerçekleştirirse çok ama çok mutlu olurum. Kocasını kaybeden kızım, 2 çocukla dul kaldı. Perişan haldeyiz. Ev kiraları yüksek olduğundan evlerin tutulacağı yok. Kimse de ev vermiyor bize engelliyiz diye, bizlere güvenmiyorlar. Bu konuda başkan Şahin, bize yardımcı olursa kendisinden başka bir şey istemem” dedi.
Başkan Şahin, Mithatpaşa Mahallesi Tekel Caddesi esnafına uğradı, sohbet etti şikâyetlerini dinledi. Ziyaretinin ardından Nezihe Osman Atay İlk ve Ortaokulu’nu ziyaret etti. Okuldaki eksiklikleri inceleyen başkan, okulun kütüphanesinin geliştirilmesi için talimatlarda bulundu.
ASAYİŞ
14 gün önceEKONOMİ
15 gün önceEĞİTİM
17 gün önceGÜNDEM
24 gün önceGÜNDEM
25 gün önceSAĞ MANŞET
26 gün öncePOLİTİKA
30 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.