Olumsuz hava koşullarının dağlık bölgelerde bulunan su gözlerinden mahallelere iletilmesi sırada kullanılan boruların tahrip olmasına neden olduğunu bildiren Genel Müdürlük, Arsuz ilçesine bağlı birçok mahallede aşırı yağış nedeniyle heyelan meydana geldiğini ve dağlık kesimlerde zarar gören içme suyu hatlarının zor şartlar altında ekipler tarafından yenilendiğini açıkladı.
Arsuz ilçesine bağlı Konacık Mahallesi’nde yapılan çalışma hakkında bilgi veren İdare, dağdan gelen isale hattının parçalanması ile oluşan su sorununu gidermek amacıyla 110’luk borular ile 250 metrelik yeni içme suyu hattının yenilendiğini ve mahalle sakinlerinin rahata kavuştuğunu aktardı.
ASAYİŞ
14 gün önceEKONOMİ
15 gün önceEĞİTİM
17 gün önceGÜNDEM
24 gün önceGÜNDEM
25 gün önceSAĞ MANŞET
26 gün öncePOLİTİKA
30 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.