DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2071076-3,51%
Kayseri
12°

KAPALI

13:10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
AK PARTİ KADIN KOLLARI 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

AK PARTİ KADIN KOLLARI 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

AK Parti Kadın Kolları tarafından Milli İrade Meydanında 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında program düzenlendi.

ABONE OL
Eylül 23, 2022 22:47
AK PARTİ KADIN KOLLARI 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AK Parti Kadın Kolları 8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında düzenlendiği programda, Dünya İslam Coğrafyasında zulüm gören ve 15 Temmuz da şehit olan kadınların bulunduğu fotoğraf sergisi açılışı gerçekleştirerek karanfil dağıttı.

Programda konuşma yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Dünyada insan haklarının gasp edildiğini ama en çokta kadın haklarının gasp edildiğine vurgu yaptı.

Başkan Kocatepe; “ Toplumun merhametlerinin ilk temellerinin atıldığı evlerimizin prenseslerinin bugün çok önemli günü. Aslında kadınların annelerimizin ürünüyüz onlar bir evin şehrin ülkenin dünyanın eğitimcileridir. Elleri öpülesi insanlardır. 8 Mart 1910 yılında batıda kutlanmaya başlandı yılda bir gün slogan atarak pankart taşıyarak kadın hakkı ödenmiyor.  İnsan hakkı ama en çokta kadınlarımızın hakkı dünyada gasp ediliyor. Her güçlü erkeğin arkasında bir kadın vardır hanımlarımızın çok güçlü yanları olan sevgileri merhametleri,bizimde güçlü yanlarımızla  birleştirip hep birlikte Türkiye olacağız. Bu önemli günde güzel gününüzü tebrik ediyorum hayırlara vesile olmasını diliyorum. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ahirete intikal etmiş bütün büyüklerimizin yetiştiricisi annelerine Allahtan rahmet diliyorum sağ olanlara sizlerin bizlerin annelerimizindi bize dua etmesini diliyorum. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününüz Kutlu olsun.” diye konuştu.

Kadınlarımız Güçlü Ve Büyük Türkiye’mizin Mihenk Taşı Olacaktır

Programda günün anlam ve önemine yönelik basın açıklamasında bulundan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülser Güray şunları belirtti:

“Kadim medeniyetimizin temelinde yer alan kadınlarımız bu topraklara cansuyu vermiş her bir eserde ve sahibinde mutlaka Anadolu Kadınının imzası vardır. Öyle ki bizim kadınımız çalışkanlığı, fedakârlığı, mücadelesi ile yorulmadan, usanmadan nesiller yetiştirmiş, üretime, bilime, ticarete, eğitime hayat vermiştir. Geçmişinden aldığı gücün ışığında kadınlarımız bugün de aynı heyecan ve cesaret ile istikbalimizin güvencesidirler.

17 yıl boyunca AK Parti Hükümetleri, ülkemizde birçok alanda milat niteliğinde adımlar atmıştır. Yasalarda yer alan ancak pratik anlamda hayatın içerisinde yeterince uygulanamayan temel hak ve özgürlükler iktidarımız döneminde hayata geçirilmiştir. Aynı durum kadınlarımız için de geçerlidir. Ülkemizde kadınlarımız ne yazık ki daha önceki dönemlerde özgürlüklerine pranga vuran vahim hadiselere tanıklık etmiştir. Acı ve zulüm ile geçen bu yıllarda başörtülü kızlarımızın eğitim almalarının engellenmesi, okuldan, sosyal alanlardan ve iş hayatından soyutlanması toplumlumuzda ağır yaralar açmıştır. Ancak dünyanın en sabırlı, vefakâr, cefakâr kadını isyan etmemiş, yapılanları sineye çekmiş, sabretmiş ve tepkisini, AK Kadroları destekleyerek demokratik yollardan dile getirmiştir.

Ne ilginçtir ki bugün kadın hakları diye meydanlarda bağıranların o zamanlar hiç sesi çıkmazdı. Unutmayınız ki bizim siyasi davamızın ana teması sadece kadınlarımızın uğradığı zulüm ve ayrımcılığa karşı mücadele etmek değil, aynı zamanda kadınları hayatın her alanında söz ve eylem sahibi yapacak şekilde projeler üretmek, kadın istihdamını destekleyerek onları tarımdan sanayiye, teknolojiden ticarete kadar geniş bir yelpazede Türkiye’nin üretim gücüne katkı veren paydaşlar olarak kazandırmaktır. Bu gayretler ile ülkemizde kadının toplumsal hayattaki aktif rolü giderek artmaktadır.

Kadının değiştirici ve dönüştürücü gücü partimizin de en önemli unsuru olmuştur. Bizim mücadelemiz Anadolu kadını için bir milat, bir güzel başlangıç olmuştur. Bundan ötürü AK Kadrolar bir parti olmanın ötesinde bir iyilik ve doğruluk hareketine dönüşmüş, sınırlarını aşmış, tüm dünyada sükût edenlerin sesi, kimsesizlerin kimsesi, mazlumların duası zalimlerin de hasmı olmuştur.

Mücadelemiz sizlerin verdiği sarsılmaz destekler ile her geçen gün güçlenmekte ve üye sayımız da artmaktadır. 4 milyon 771 bin AK Parti kadın üye sayımız ile dünya da en fazla kadın üye sayısına sahip parti olduk. Biz davası olan büyük bir aileyiz. İstiklal, İstikbal ve istikrar için, ülkemizin kalkınmasına değer katmak için, hayatı ve ülkemizi güzelleştirmek için; tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ülküsü ile gönül belediyeciliği yolunda kadınlarımız ile eser vermeye devam edeceğiz.

Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, kadınların her alanda ön planda olmasını öncelemiş ve bu yolda da gereken tüm adımları atmıştır. Adeta kadının ikinci plana atıldığı/ göz ardı edildiği bir toplumdan artık kadının her alanda görev ve yetki aldığı bir topluma geçiş sağlanmıştır. Cumhurbaşkanımızın eşi Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ın gayretleri ile de devletimiz sadece Türkiye’nin kadınlarının değil bütün dünya kadınlarının sesi, nefesi ve yeşeren umudu olmuştur. Dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş mücadeleler veren Türk Kadını büyük bir özveri ve hassasiyetle dün olduğu gibi bugün de güçlü ve büyük Türkiye’ mizi 2023, 2053 ve 2071’ lerin hedefine taşıma yolunda toplumsal dayanışmanın mihenk taşı olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimizle kutlar, ülkemiz ve yeryüzündeki tüm kadınlar için daha yaşanabilir bir dünya temenni ederiz.” dedi.

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Eski MKYK Üyesi Şadiye Öztürk, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutlayarak AK Parti hükümeti döneminde Kadınların çok önemli yere sahip olduğunu belirtti.  Öztürk; “ Ülkemizin %50 si kadın nüfusuna sahip. Türkiye’nin her yerinde eğitimde, sosyalleşmesinde, kültüründe, ekonomisinde, siyasetinde kadının eli kadının emeğini görüyoruz.”dedi.

Program AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülser Güray’ın, alanda bulunan CHP’li kadınlara karanfil vermesi ile son buldu.

Düzenlenen programa Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Sevim Cicioğlu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gülser Güray, Cumhur İttifakı Belediye Meclis üyesi Adayları ve kadınlar katıldı.

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.