DOLAR 32,4171 0.01%
EURO 34,5311 -0.02%
ALTIN 2.483,440,05
BITCOIN %
Kayseri
20°

AÇIK

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
Ahmet Davutoğlu Yeni Parti İddialarına Cevap Verdi!

Ahmet Davutoğlu Yeni Parti İddialarına Cevap Verdi!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Diyarbakır'da düzenlenen iftar programına katıldı. Orada basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Davutoğlu, yeni parti kuracağı yönünde çıkan iddialara cevap verdi ve yaşananları paylaştı. Peki Ahmet Davutoğlu yeni parti kuracak mı? İşte ayrıntılar....

ABONE OL
Eylül 23, 2022 23:59
Ahmet Davutoğlu Yeni Parti İddialarına Cevap Verdi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Parti kuracağı iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu Diyarbakır'da düzenlenen iftar programına katıldı. Yeni parti kuracağı iddia edilen ve bu partiyi kulislerden elde edilen bilgilere göre Diyarbakır'da açıklayacağı belirtilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, parti kurma iddialarını yalanladı.

Davutoğlu, “Neredeyse iki haftadır ulusal basında, yerel basında farklı yorumlar yapıldı. Çok basit bir şekilde cevap veriyorum. Bizim Diyarbakır’a gelişimiz için herhangi bir bahaneye, gerekçeye ihtiyacımız yoktur.” ifadelerinin kullandı. Davutoğlu ayrıca İftar programı sonrası basın mensuplarının “Parti kuracak mısınız?“ sorusuna, “Gerekeni konuşmamda söyledim” dedi.

Diyarbakır’da Gönül Köprüsü Platformu tarafından düzenlenen iftar organizasyonunda konuşan Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:

“Milletin terini terine karıştırmayandan devlet adamı olmaz” diyen Davutoğlu, şöyle devam etti: “Milletin yüreğini yüreğine buluşturmayandan devlet adamı olmaz, milletin zihnini zihniyle karmayandan, ortak akıl üretmeyenden bilim adamı olmaz. Bir bilim adamı olarak Diyarbakır'a hürmet ediyorum, ihtiram ediyorum, etmeye de devam edeceğim.

Ramazan iftarları hem muhabbet, hem de muhasebe iftarlarıdır. Cuma namazında haftalık muhasebe yaptığımız gibi ramazan iftarında da bir yıllık muhasebe yapıyoruz. Hacda da ömürlük muhasebe yaptığımız gibi. Sizlerle bir araya gelmem vesilesiyle bu muhasebeyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Dünya genelinde yaşanan değişim dönüşümler ve son yüzyılların en büyük buhranları ve belirsizliğe değinen Davutoğlu, Uzun yıllardır kanın döküldüğü acı ve ızdırapların yaşandığı bölgemizde de geleceğe dönük olarak da ciddi bir ümitsizlik var. Ülkemizde de gerek son zamanlarda yaşadıklarımız, gerek ekonomik kriz dolayısıyla kaygılı bir gelecek beklentisi var.” dedi.

ÇOK BASİT BİR ŞEKİLDE CEVAP VERİYORUM

 

Davutoğlu programda yaptığı konuşmasında “Diyarbakır’ı ziyaretim dolayısıyla çok farklı mülahaza oldu ve yorumlar yapıldı” diyerek şunları kaydetti:

“Neredeyse iki haftadır ulusal basında, yerel basında farklı yorumlar yapıldı. Çok basit bir şekilde cevap veriyorum. Bizim Diyarbakır’a gelişimiz için herhangi bir bahaneye, gerekçeye ihtiyacımız yoktur.

İcabetime şu veya bu şekilde anlam yükleyenlere sesleniyorum, Allah şahit olsun, Mekke, Medine ve Kudüs’ten gelen davete nasıl hayır demezsem ve demeyeceksem, Diyarbakır’dan gelen hiçbir davete hiçbir zaman hayır demedim ve demeyeceğim.

Bu mübarek Ramazan ayı gecesi böyle bir davete hayır demek Hazreti Ömer’e hayır demektir. Hazreti Süleyman’a, ashabına hayır demektir. İki elim kanda olsa ve ne şekilde hangi şekilde, hangi şartlarda olursa olsun Diyarbakır beni bekliyorsa iki elim kanda da olsa sizinle beraber olacağım.”

GEREKENİ KONUŞMAMDA SÖYLEDİM

Davutoğlu Diyarbakır’da katıldığı iftar programı sonrası basın mensuplarının “Parti kuracak mısınız?“ sorusuna, “Gerekeni konuşmamda söyledim. Önemli olan memleketimizin en iyi şekilde geleceğe hazırlanması” yanıtını verdi.

 

Kamupersoneli.net

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.