DOLAR 32,2010 0.06%
EURO 35,0402 0.04%
ALTIN 2.511,600,06
BITCOIN 23011877,73%
Kayseri
23°

HAFİF YAĞMUR

03:45

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
Ahmet Davutoğlu, İktidarın İmralı ile yaptığı görüşmelere değinerek AKP hükümetini eleştirdi!
  • Haber Yeni Gündem
  • Politika
  • Ahmet Davutoğlu, İktidarın İmralı ile yaptığı görüşmelere değinerek AKP hükümetini eleştirdi!

Ahmet Davutoğlu, İktidarın İmralı ile yaptığı görüşmelere değinerek AKP hükümetini eleştirdi!

Ahmet Davutoğlu, AKP iktidarının seçim öncesinde İmralı ile yaptığı görüşmelere değinerek, isim vermeden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve AKP hükümetini çok sert bir dille eleştirdi. Davutoğlu yaptığı konuşmasında ‘’Bir oy da olsa seçim geçerlidir deyip tutum değiştirmek, bir seçimde beka kaygısından bahsedip neredeyse bu şekilde düşünmeyen herkesi terörist olarak itham ederek, diğer seçimde İmralı’yla temasa geçmek milletin vicdanından kopuştur’’ ifadelerini kullandı. Ahmet Davutoğlu ayrıca, Berat Albayrak’ın yapmış olduğu ekonomi politikalarını da eleştirerek bu şekilde krizden çıkılamayacağına deyindi.

ABONE OL
Eylül 24, 2022 00:40
Ahmet Davutoğlu, İktidarın İmralı ile yaptığı görüşmelere değinerek AKP hükümetini eleştirdi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün katıldığı Elâzığ Gönül Dostları Buluşması’nda konuştu. Davutoğlu, isim vermeden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve AKP iktidarı aleyhine çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Davutoğlu şunları söyledi:

BU KİTLELER BÖLÜNMESİN DİYE BAŞBAKANLIK MAKAMINDAN AYRILDIK

“Zaman içinde verdiği tüm vaatleri yerine getiren bir hükümetleri vardı, şimdi o kitlelerin hüzne gark olması, İstanbul seçimleriyle birlikte derin bir ümitsizliğe sürüklenmesinin hesabını birileri vermek zorundadır. Bunun hesabını veremeyip bizim haklı eleştirilerimizi bölünme çabası olarak göstermek isteyenler bilsinler ki, biz bu kitleler bölünmesin diye başbakanlık makamından ayrıldık” diyen Davutoğlu, kendisinin tasfiye sürecinde rol oynayan Pelikan grubunu işaret ederek, “Devlet makamlarını trol çetelerine mahkûm edenler karşısında 3 yıl sustuk. Eğer işler iyi gitseydi, eğer AKP’yi iktidar yapan milletin değerleri egemen olsa kıyamete kadar susardık ama eğer İstanbul seçimlerinde olduğu gibi 13 bin oyla kaybedilen seçimin yenilenmesinde 800 bin oy farkla kaybetmişsek, bunun sorumlusu büyük bir Meclis çoğunluğuyla devretmiş bir Başbakan değil, o günden bugüne söylemde, eylemde, ahlakta, siyasi hayatta ciddi savrulmaya sebep olanlardır”

‘AKP BİR KİŞİNİN, BİR AİLENİN PARTİSİ DEĞİLDİR’

Ahmet Davutoğlu açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Bakınız partiler ve siyasi hareketler tavanda bölünmez. Tavanda bölünmüşse ciddi bir sıkıntı değildir. Bizim hareketimizde de 2 kez bölünme oldu ama eğer tabanda bir kayma varsa işte tehlikeli olan odur. Yüzde 15’lik kitle bir başka yere doğru gitmişse kimse bunu engelleyemez. 1 Kasım 2015’te biz Türkiye’de yüzde 49,5 oy aldık. Şimdi cumhur ittifakı olarak yüzde 44 oy aldılar. Yüzde 8 ile 10 oy oranında MHP’ninse AKP’nin oy oranı yüzde 34’lere çekilmiştir. Sorulması gereken soru ne yanlışlar yaptık ki parti bu banda geriledi ve bir kopuş yaşandı? AKP bir kişinin, bir ailenin, bir kesimin partisi değildir, böyle çıkmamıştır böyle değildir.”

BUGÜN SUSMA VAKTİ DEĞİLDİR

Bir oy da olsa seçim geçerlidir deyip tutum değiştirmek, bir seçimde beka kaygısından bahsedip neredeyse bu şekilde düşünmeyen herkesi terörist olarak itham ederek, diğer seçimde İmralı’yla temasa geçmek milletin vicdanından kopuştur.

Bugün susma vakti değildir. Kapılar ardında konuştuğumuz kapı önlerinde gerçekleri susma vakti değildir. Ne yanlışlar yaptık ki bugün bu noktadayız? Yoksa şu veya bu kişinin bir partiden ayrılmasıyla o parti bölünmez. Tabanda büyük kitleler kopmaya başladıysa insanları neyle tehdit ederseniz edin o çözülüşü durduramazsınız. Yeni bir siyaset anlayışına ihtiyaç var.

ALBAYRAK’A TEPKİ

Her şeyi kendisinin bildiğini düşünen, yukarıdan bakan, ekipleşmeyi sadece kendisine yakın olanların bir araya gelmesi olarak gören bir anlayışla bu krizin içinden çıkamayız.

Kamu Personeli

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.