Letonya ve Sırbistan'ın 27 Haziran – 7 Temmuz tarihlerinde ortaklaşa düzenleyeceği 2019 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası'nda mücadele edecek olan A Milli Kadın Takımımız, hazırlık karşılaşmasında İspanya’ya 58-55’lik skorla mağlup oldu.
Ay-yıldızlılarımız İspanya’nın Burgos kentinde düzenlenen hazırlık turnuvasında ev sahibi İspanya karşısında ilk yarıyı 28-20 önde tamamladı.
A Milli Kadın Takımımızda Olcay Çakır Turgut 14 sayı- 3 ribaund- 4 asist, Cansu Köksal da 10 sayıyla çift hanelere ulaştı. Bu mücadelede ayrıca millilerimiz adına Kuaintra Hollingsvorth 9 sayı- 6 ribaund, Kübra Erat 6 sayı- 2 ribaund ve Pelin Derya Bilgiç ile İnci Güçlü de 4’er sayı kaydetti.
Ev sahibi İspanya’da ise Marta Xargay 16 sayı kaydederken, Cristina Ouvina ile Tamara Abalde de 8’er sayıyla maçı tamamladı.
İspanya’nın Burgos kentinde oynadığı ilk maçta A Milli Kadın Takımımız, Macaristan’ı 66-57’lik skorla mağlup etmişti. Millilerimiz, 3 Haziran Pazartesi yurda dönecek.
ASAYİŞ
14 gün önceEKONOMİ
15 gün önceEĞİTİM
17 gün önceGÜNDEM
24 gün önceGÜNDEM
25 gün önceSAĞ MANŞET
26 gün öncePOLİTİKA
30 gün önceVeri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.