DOLAR 32,7937 -0.18%
EURO 35,6472 -0.23%
ALTIN 2.528,60-0,63
BITCOIN 21606870,25%
Kayseri
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
YENİ POLİTİKALAR VE PROJELER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

YENİ POLİTİKALAR VE PROJELER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ

BAŞKAN KAVUŞ; “İYİ YETİŞMİŞ NESİLLER İÇİN YENİ POLİTİKALAR VE PROJELER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

ABONE OL
Eylül 24, 2022 02:40
YENİ POLİTİKALAR VE PROJELER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BAŞKAN KAVUŞ; “İYİ YETİŞMİŞ NESİLLER İÇİN YENİ POLİTİKALAR VE PROJELER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Meram Belediyesinin, çocukların eğitimlerine katkı sunmak, onların bilime olan merakını ve tarih şuurunu artırmak amacıyla başlattığı proje yeni eğitim öğretim yılı ile birlikte yeniden start aldı. Merkeze uzak mahallelerde eğitim gören öğrencilerin Konya Bilim Merkezi ve 80 Binde Devr-i Alem Parkı gezileriyle eğitimlerine katkı sunulduğunu ve onlara yeni bir ufuk açıldığını belirten Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Her açıdan iyi yetişmiş nesiller için yeni politikalar ve yeni projeler üretmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Meram’ın merkeze uzak mahallelerinde yaşayan çocukların eğitimlerine katkı sunmak, onların bilime olan merakını ve tarih şuurunu artırmak amacıyla Meram Belediyesi tarafından başlatılan projenin 2019-2020 eğitim öğretim yılı dönemi başladı. Proje kapsamında çocuklar okullarından alınarak Konya Bilim Merkezi ve 80 Binde Devr-i Alem Parkı gezdiriliyor, bilim, bilim tarihi, Türk-İslam tarihi hakkında bilgilendiriliyor.

                ÇOCUKLAR HEM EĞLENME, HEM ÖĞRENME FIRSATI YAKALADILAR

Proje kapsamında 2019-2020 döneminin ilk misafirleri Çayırbağı Mahallesi Çayırbağı Ortaokulu öğrencileri oldu. 127 öğrenci öğretmenleri ile birlikte Konya Bilim Merkezi ve 80 Binde Devr-i Alem Parkına götürüldü. Okullarından alınan öğrencilerin ilk durağı Konya Bilim Merkezi oldu. Öğretmenleri eşliğinde gezen öğrencilere  merkezin uzmanları tarafından bilgi verildi. Merkezin tüm bölümlerini büyük bir ilgiyle gezen çocuklar çeşitli deneyleri de yaparak görerek öğrenme fırsatı yakaladılar. Çayırbağı Ortaokulu öğrencilerinin ikinci durağı ise üç farklı konsepti bünyesinde bulundurması dolayısıyla Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyan ve tüm çocukların büyük beğenisini toplayan 80 Binde Devr-i Alem Parkı oldu. Burada dinozor parkını, minyatürleri ve masal kahramanları maketlerini gezme fırsatı bulan çocuklar doyasıya eğlendi. Renkli görüntülerin yaşandığı gezinin ardından çocuklar tekrar okullarına bırakıldı.

 

BAŞKAN KAVUŞ, “İYİ YETİŞMİŞ NESİLLER İÇİN YENİ POLİTİKALAR VE PROJELER ÜRETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Projenin, Meram’da yaşayan çocukların bilime ve bilim tarihine olan meraklarını artırma, genel ve sanat tarihi noktasında bilgilendirme amacı taşıdığını hatırlatan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, belediye olarak çocukların fiziksel, ruhsal, zihinsel gelişimine katkı sunmak, tarih şuurunu aşılamak ve onları geleceğe en iyi şekilde hazırlamak amacıyla birbirinden değerli projeler ürettiklerinin altını çizdi. Bu projeyi, çocukların hem öğrenip hem eğlenebilecekleri bir program olarak organize ettiklerini belirten Başkan Kavuş, “Geçtiğimiz eğitim öğretim yılının sonuna doğru başlattığımız bu çalışmanın ikinci bölümüne Çayırbağı Ortaokulu ile başladık. Çocuklarımızın köklerinden kopmadan geleceğe en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlamak, bilime olan ilgilerini artırmak ve tarih şuurunu aşılamak adına önemli bir proje oldu. Meram’ın uzak mahallelerinde yaşayan binlerce çocuk bu imkandan yararlanarak hem eğlendiler hem de öğrendiler. Biz de üzerimize düşeni yapmaya ve her açıdan iyi yetişmiş nesiller için yeni politikalar ve yeni projeler üretmeye devam edeceğiz”

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.