DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22011343,22%
Kayseri
24°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
Sosyal Etkinlik Merkezi Öğrencilerine Kahvaltı

Sosyal Etkinlik Merkezi Öğrencilerine Kahvaltı

Onikişubat Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezlerinde, YKS hazırlık kurslarına katılan ve üniversiteye giriş sınavında başarı göstermiş öğrenciler ve aileleriyle birlikte, Onikişubat Bisiklet ve Yürüyüş Yolu’nda kahvaltı programı gerçekleştirildi.

ABONE OL
Eylül 24, 2022 01:34
Sosyal Etkinlik Merkezi Öğrencilerine Kahvaltı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kahvaltı programına; AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Kahramanmaraş Milletvekilleri; Ahmet Özdemir, İmran Kılıç, Mehmet Cihat Sezal, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Ak Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, AK Parti İlçe Başkanları; Mücahit Kara ve Şahin Avşaroğlu, Pazarcık Belediye Başkanı İbrahim Yılmazcan, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Teşkilatı, İl Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz, üniversiteyi kazanan öğrenciler ve ailelerinin geniş katılımıyla gerçekleşen programa ilgi yoğundu.

Sosyal Etkinlik Merkezinde, ücretsiz olarak verilen üniversite hazırlık kurslarında, kitap dağıtımları, ders anlatımları, soru çözümleri ve deneme sınavlarıyla tecrübeli 30 öğretmen kadrosuyla,gençler üniversite sınavlarında büyük başarı elde ettiler.

İlk 20 binde 60 ve genel toplamda 1.992 olmak üzere kurslara katılan öğrencilerde,% 83 başarı oranına ulaşılmıştır. Öğrenciler yıl boyu çok çalıştılar, ödevlerini yerine getirdiler ve hak ettikleri üniversiteleri kazandılar.

Programın başlangıcında konuşma yapan Başkan Mahçiçek şu ifadelere yer verdi.

“İnsana ve eğitime dayalı projelerimizden olan sosyal etkinlik merkezlerimizde verdiğimiz eğitimle geçen yıl %71 olan başarı oranımızı bu yıl %83’lere taşıdık. Bu gurur tablosunda ilk 20 binde 60 öğrencimiz var ve bunlar isterlerse tıp fakültelerine gidebilirler. Üniversite eğitimi hayatımızın önemli bir alanı. İnanıyorum ki sizler okuyacaksınız, önce ailenize, sonra ülkemize ve dünyadaki bütün müslümanlara hizmet edeceksiniz.

Üniversiteyi kazanıp aileleriyle birlikte davet ettiğimiz programımıza hoşgeldiniz diyorum. Çocuklarınızla iftihar edebilirsiniz. Hayırlı olsun hepinize gönülden başarılar diliyorum. İnşallah gelecekte de güzel projelerde yeniden birlikte oluruz temennisiyle saygılar sunuyorum.”

Daha sonraAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ise şu cümlelere yer verdi.

“Bizler bu masada sizler gibi Kahramanmaraş’ın yetiştirdiği, sizin de eğitimle inşallah şehrimize hizmet edeceğiniz günleri buraya baktığınızda görebilirsiniz. Çünkü biz de sizler gibi gibiyıllar önce lise ve üniversite eğitimlerimizde şehrimiz için hayaller kuruyorduk. Allah bizlere şehrimize hizmet etmeyi nasip etti. İnşallah sizlere de hizmet etmeyi nasip eder. Sevgili gençler iki şey çok önemli.

Birincisi; kim olduğumuz, ikincisi; neyle sorumlu olduğumuz. Eğer kim olduğumuzu unutursak hayatın bir anlamı kalmıyor. İnsanın nereye ait olduğu, tarihi, nereden geldiği ve nereye gittiği. Biz kimiz sorusunun cevabını çok iyi bilmemiz gerekiyor. Cumhurbaşkanımızın her zaman söylediği bir söz var. “ Biz tarihin içinden akıp gelen bir nehir gibi sizlerle beraber geleceğe akıyoruz. Sizler bizim geleceğimizsiniz. Bizim görevimiz de sizlerin geleceğe akışını sağlamak. O yüzden sizin nereden akıp geldiğinizi unutmamanız gerekiyor.  Ancak o zaman mensup olduğunuz ülkeye, vatana, millete, bayrağa, şehre ve aileye karşı borcunuzu ödersiniz.

Hafıza-i beşer, nisyânla malûldür. Yani insan hafızasının unutmak gibi bir hastalığı vardır. Biz içinde yaşadığımız ve Allah’ın bugün bize nasip ettiği nimetleri hatırlamamız gerek. Çünkü bir sürü yalan, kara propaganda, dezenformasyona karşı unutmamamız gerekir.

Bizler çok zorlu şartlarda eğitim gördük. Okullarımızda kalorifer yoktu, Isınmak için okula gelirken her bir öğrenci kucağında odunla gelirdi. Tebeşirlerimizi aramızda para toplayarak alırdık. Akıllı tahta, tablet, bilgisayar, servis ve burs gibi imkanlarımız yoktu. Bizlerimkansızlıklar içinde okuduk ama hamdolsun bu milletin evlatları iktidara geldi ve bu milletin çocuklarını kucaklayıp, geleceğe taşımak için gece gündüz çalıştılar ve bugünlere geldik.

Ayakta kalacaksak ailemizi, şehrimizi, ülkemizi ve birbirimizi çok seveceğiz. Merhamet ve iyilik sahipleri ayakta kalacaktır. 

Huzurlarınızda Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek Bey’e teşekkür ediyorum. Ama hepsinden önemlisi en büyük teşekkür, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a. Önümüzde olduğu için, bu ülkeye dönük tüm saldırılara cesaretiyle, yol arkadaşlarıyla bertaraf ettiği için. 17 yıldan beri bu ülkeye yapılan tüm saldırılarda dimdik durduğu için en büyük teşekkür Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a.

Gençler hepinize teşekkür ediyorum. Allah sizleri muvaffak etsin. Ne ihtiyacınız olursa, gittiğiniz şehirlerde ne sıkıntınız olursa milletvekillerimize, teşkilat başkanlarımıza ve bana bir telefonla ulaşabilirsiniz. Allah yâr ve yardımcınız olsun. Önünüz ve yolunuz açık olsun.”

Öğrenciler ve aileleri programa katılmaktan duydukları memnuniyetleri dile getirdiler.Program öğrenciler ve aileleriyle yapılan sohbetle noktalandı.

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.