DOLAR 33,1952 -0.11%
EURO 36,0226 -0.6%
ALTIN 2.548,96-1,98
BITCOIN 22043760,01%
Kayseri
24°

AÇIK

13:16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

X
“ŞEHRİN İMARI, İNSANLARIN KARİYERİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

“ŞEHRİN İMARI, İNSANLARIN KARİYERİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Talas Belediyesi, başta ev hanımları olmak üzere her yaştan ve her kesimden insana boş vakitlerini değerlendirmek ve bir mesleki donanım kazandırmak üzere çeşitli branşlarda kurslar düzenliyor. Aşçılıktan el sanatlarına, hızlı klavyeden ilkyardıma kadar çok çeşitli alanlarda gerçekleştirilen kurslara kayıtlar başladı.

ABONE OL
Eylül 24, 2022 01:52
“ŞEHRİN İMARI, İNSANLARIN KARİYERİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, bir yandan Talas’ın imarı için çaba sarf ederken bir yandan da insanların itibarı için çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “Talas’ın ve Talas’ta yaşayan herkesin hem şehircilik yönünden hem de sosyal-kültürel yönden en iyi hizmeti alması için çalışıyoruz. Yani bir yandan şehrin imarı için gayret ederken bir yandan da insanımızın kariyeri için proje geliştiriyor ve hizmet üretiyoruz. Günümüzde insanların örgün eğitim dışında kendini geliştirecek sosyal-kültürel donanımlara veya el becerilerine yönelik organizasyonlara ihtiyacı var. İyi bir yabancı dil bilmek, bir enstrüman çalmak, resim yapmak, spor yapmak veya el sanatlarının bir dalında kendini geliştirmek artık vazgeçilmezler arasında yer alıyor. Bunun yanında insanları iş hayatında diğerlerinden ayıracak ve bir adım öne çıkartacak ekstra donanımlar gerekiyor. Bu ekstra donanıma sahip olanlar gittikleri yerlerde itibar görüyor. Biz de belediye olarak bu noktadan hareket ederek hem ev hanımlarına hem de meslek sahibi olmak isteyen gençlerimize yönelik ücretsiz mesleki kurslar düzenliyoruz” dedi.

Başkan Yalçın kendisini geliştirmek veya bir mesleki beceri sahibi olmak isteyen tüm Talaslıları tamamen ücretsiz olan bu kurslara davet ettiğini de sözlerine ekledi.

KAYITLAR 30 EYLÜL’E KADAR

30 Eylül’e kadar devam edecek olan kayıtlar sonucunda herkese açık Bilgisayar İşletmenliği, Genel Muhasebe, Hızlı Klavye, Türk İşaret Dili, Diksiyon, İngilizce ve İlkyardım kursları düzenlenecek. Bunun yanısıra sadece bayanlara yönelik olarak Aşçılık ve Pastacılık, Yağlı Boya Resim, Cilt Bakım Kursu, Çini Kursu, Ev Tekstili, Nakış, Oya ve Kırkyama branşlarında eğitim verilecek.

Nevin Akyurt Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek olan bu kurslar için 0352 437 45 20 numaralı telefonundan ayrıntılı bilgi alınabilir.

Ayrıca Kapalı Çocuk Parkı Kadın Kültür ve Spor Merkezi’nde düzenlenecek olan Okul Öncesi Eğitimi ve Etkinlikleri Kursu ile İngilizce kursu için de 0352 502 01 72 numaralı telefon aranabilir.

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.