DOLAR 33,0686 0%
EURO 36,1557 -0.17%
ALTIN 2.611,90-0,07
BITCOIN 2105602-1,10%
Kayseri
31°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
MERAM İMRENİLECEK BİR GÜZELLİKTE OLACAK

MERAM İMRENİLECEK BİR GÜZELLİKTE OLACAK

Meram’a, 31 Mart seçimlerinden bugüne geçen kısa süre içinde 2 yeni park ve 5 yeni mahalle koruluğu kazandırıldı. Meram’ın yeşil dokusunu artırmak ve geleceğe yeşiller içinde bir kent bırakmak adına yoğun bir çalışma içine girdiklerini kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Meram’ı yeşiliyle, doğasıyla ve havasıyla hak ettiği seviyeye ulaştırma gayretinde olacağız” dedi.

ABONE OL
Eylül 24, 2022 01:14
MERAM İMRENİLECEK BİR GÜZELLİKTE OLACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yerel Seçimlerin gerçekleştirildiği 31 Mart 2019 tarihinden bugüne geçen kısa süre içinde Meram’da,2yeni park ve yeşil alan ile 5 yeni mahalle koruluğunun yapımı tamamlanarak Meram’ın yeşil dokusu artırıldı. Çalışmalar çerçevesinde 3 parkın yapımı ise halen devam ediyor. 

MERAM’A KAZANDIRILAN 5 PARKIN İKİSİ TAMAMLANDI

Bu süre zarfında yapımı tamamlanan parklar şunlar;

Kaşınhanı Mahallesi İstasyon Parkı;

Toplam 11.000 m² olan park alanı içerisinde 370 metre yürüyüş yolu, çocuk oyun grubu, fitness aletleri, voleybol sahası, 5 kameriye , oturma bankları, 1.020 m² parke alan, 1.500 m² bordür alanı ve park aydınlatmaları bulunuyor.

Mamuriye Parkı

Revizyondan geçirilen bu alan Tantavi Han ile bir bütün oluşturacak şekilde yeniden dizayn edildi. Park alanı içerisinde oturma birimleri, kameriyeler, yürüyüş yolları, çocuk oyun grupları ve fitness aletleri, güneş aydınlatma panelleri, armatürler ve süs havuzu yer alıyor.

MERAM’IN YEŞİL DOKUSU KORULUKLARLA DA GÜÇLENDİRİLİYOR

Meram Belediyesinin, bu tarihten sonra Meram’ın yeşil dokusunu artırmak amacıyla başlattığı koruluk çalışmalarında da önemli ölçüde ivme yaşandı. Bu kısa dönem içinde, 2.500 m²’lik alanı bulunan Hatıp Mahallesi Hutbe Sokak Mahalle Koruluğu’na, 3.000 m²’lik Hatıp Mahallesi Tolu Sokak Mahalle Koruluğu ile Alakova Mahallesinde 3.000 m²’lik 15.596 Sokak, 4.500 m²’lik 15.354 Sokak ve 2.500 m²’lik  15.355 SokaktabulunanMahalle Koruluğu’na karaçam ağaçları dikildi.

Tüm bunlarla birlikte yüzde 40’ı tamamlanan Yenişehir Mahallesi Erencik Caddesi üzerinde 10.366 m² proje alanına sahip Yenice Parkı, Alakova Mahallesi 15.570 Sokak ve Hadimi Mahallesi Duvarlı Sokak’ta bulunan parkın çalışmaları ise devam ediyor.

Öte yandan Meram Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünce, 31 Mart Yerel Seçimlerinden sonra muhtarlar ve vatandaşlardan gelen istekler doğrultusunda çocuk parklarında fizibilite çalışmaları yapılarak 2 adet çocuk oyun grubu ve 17 adet fitness aletinin kurulumunu tamamladı.

 

                BAŞKAN KAVUŞ; “TÜM GAYRETİMİZ, ‘YEŞİL MERAM’ SLOGAN OLARAK KALMASIN, YENİDEN HAYAT BULSUN DİYE…”               

               

Yeşil dokusu, doğal sit alanları ve temiz havasıyla sadece Konya’nın değil tüm Türkiye’de adından söz ettiren Meram’ın yeşil dokusunu artırmak ve geleceğe çok daha yaşanabilir bir kent bırakmak amacında olduklarını kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, bu nedenle göreve gelir gelmez Meram’ın yeşil alan miktarını artırmak amacıyla kolları sıvadıklarını belirtti.Bu nedenle devam eden parkların hızla bitirildiğinin ve yeni park planları üzerinde çalışmaya başladıklarının altını çizen Başkan Kavuş, “Meram’ın marka değerinin altında yatan en önemli etken yeşil dokusudur. Yeşili ve doğal güzellikleriyle şiirlere, seyahatnamelere konu olacak güzellikteki bu ilçenin yeşil miktarını korumak, geliştirmek, çok daha ileriye ve geleceğe aktarmak önceliklerimizin başında geliyor. ‘Yeşil Meram’ sloganını güçlü kılmak adına göreve gelir gelmez hızlı bir çalışma ile devam eden parklarımızın bir kısmını tamamladık, bir kısmını da bitirme aşamasına geldik. Sadece yeni yeşil alanlar oluşturmakla kalmayıp, ağaçlarımızın uzun ömürlü olmaları adına budama ve ot temizliğinden ilaçlama çalışmalarına, sulama hizmetlerimizi hızlandırmaktan süs bitkisi yetiştirme ve dikme işlemlerine hatta otomatik sulama sistemlerindeki su sarfiyatının önüne geçmek adına tamir ve bakım işlemlerini yoğunlaştırmaya kadar bu alanda en ince noktaya kadar tüm çalışmalara hız verdik.Bu çalışmalarımız gün geçtikçe artarak devam edecek ve Meram’ı yeşiliyle, doğasıyla ve havasıyla hak ettiği seviyeye ulaştıracağız” diye konuştu.

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.