DOLAR 32,4343 0.02%
EURO 34,5124 -0.07%
ALTIN 2.482,470,01
BITCOIN 2037771-1,18%
Kayseri
20°

AÇIK

04:46

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
MERAM’DA HİZMETTE YEPYENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

MERAM’DA HİZMETTE YEPYENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

Meram Belediyesi, hizmetlerinde kaliteyi artırmak ve sorunlara çok daha hızlı çözümler üretebilmek hedefiyle yeni bir döneme hazırlanıyor.

ABONE OL
Eylül 24, 2022 00:15
MERAM’DA HİZMETTE YEPYENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mahallelerin sorunlarını daha hızlı çözmek amacıyla gerçekleştirilen Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nde ki düzenlemelerin ardından yakın zamanda faaliyete başlayacak olan ‘Bizim Meram Masası’yla da halkla ilişkilerde yeni bir dönemin başlayacağını dile getiren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Meram’ın değişim ve dönüşümüne hizmette kaliteyi en yukarı taşıyarak başladık” dedi.  

Hizmetlerinde hız, nitelik ve kaliteyi artırarak vatandaşlara çok daha iyi hizmet sunmayı amaçlayan Meram Belediyesi, yepyeni bir döneme ‘Merhaba’ diyor.

‘HAYATA GEÇECEK YENİ SİSTEM İÇİN TEKNİK EĞİTİMLERE BAŞLANDI’

Muhtarlık Ofisini Belediye Hizmet Binasına taşıyarak daha aktif bir hüviyet kazandıran Meram Belediyesi, halkla ilişkiler alanında da çok daha rantabl ve çözüm odaklı ‘Bizim Meram Masası’nı hayata geçirmeye hazırlanıyor. Hizmet kalitesini en üst seviyeye taşıyacak olan bu yeniliklerde görev alacak personellere eğitim seminerleri verilmeye başlandı. Tüm birim müdürlüreninyanısıra, Muhtarlık İşleri Müdürlüğü, Özel Kalem Müdürlüğü ve Bizim Meram Masası Birimini kapsayan seminerler Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Sistemi takip edecek personellere eğitimde, gelen taleplerin kayıtaltına alınarak müdürlüklerdeki iş ve işlemlerin takibi için kullanılacak yeni program anlatıldı.

BAŞKAN KAVUŞ; ‘ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜMLE HİZMETTE HIZLI VE KALİTEYİ ARTIRMAK’

CumhurbaşkanımızSayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Biz bu millete hizmetkar olmaya geldik’ sözlerini hatırlatan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözünü ve ülkeye adeta çağ atlatan hizmet anlayışını kendilerine rehber edindiklerini belirtti. Bu anlayışın bir tezahürü olarak Meram’da yepyeni bir dönemin startını verdiklerini kaydeden Başkan Kavuş sözlerini şöyle sürdürdü; “Göreve geldiğimiz ilk andan itibaren vatandaşımızı merkeze alan bir anlayışla hareket ettik. Meram ve Meramlının dilek, görüş ve istekleri bizim için herşeyin ötesinde. Meram’ın değişim ve dönüşümüne kendi içimizden başladık. Muhtarlık Müdürlüğümüzü Hizmet Binamıza taşıyarak muhtarlarımızın işlerini çok daha hızlı çözebilmelerine katkı sunuyoruz. Mahallelerimizin sıkıntıları artık çok daha hızlı çözüm buluyor. Muhtarlarımız, mahallelerinin sorunlarını tek elden ivedilikle çözebiliyor. Sistem her geçen gün daha verimli bir hale gelecek ve sahadaki yansımalarının tüm Meram’ı daha mutlu ettiğini hep birlikte göreceğiz”  

‘MERAM İÇİN GEREKEN DEĞİŞİM VE DÖNÜŞÜME KENDİMİZDEN BAŞLADIK’

Halkla ilişkiler hizmetlerinin deyakında faaliyete geçecek olan ‘Bizim Meram Masası’yla yepyeni bir çehre kazanacağını belirten Başkan Kavuş, “Bu yeni düzenleme ve organizasyon ile vatandaşlarımızın da çözülmemiş, yanıtını bulamamış,  ötelenmiş tek bir sorunu kalmayacak. Her iki birimimiz de çözüm odaklı yepyeni bir anlayış ve teknikle Meram’a ve Meramlıyahizmet edecekler. Daha etkin bir Özel Kalem Müdürlüğü ile de başkan ve halk arasındaki setler, mesafeler kalkıyor ve şehri 350 bin Meramlı ile birlikte yönetiyoruz. ‘Gönül Belediyeciliğinin’ ilk şartı vatandaşa dokunabilmek, biz de bunun gayreti içindeyiz. Seçimden önce, ‘Tabandan tavana liyakat ve hizmet esaslı bir değişimle geleceğiz’ dedik, şimdi bu sözümüzü bir bir yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şunun farkındayız ki; Meram bizden daha çok çalışmamızı, daha çok üretmemizi bekliyor. Bizim de bu beklentiyi en üst seviyede karşılayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.