DOLAR 32,8208 0.03%
EURO 35,6615 0.02%
ALTIN 2.528,31-0,64
BITCOIN 21681200,20%
Kayseri
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
MECLİSİ’NDEN BARIŞ PINARI HAREKATI’NA TAM DESTEK

MECLİSİ’NDEN BARIŞ PINARI HAREKATI’NA TAM DESTEK

Ereğli Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci birleşiminde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat’ın doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na destek kararı alındı

ABONE OL
Eylül 24, 2022 02:40
MECLİSİ’NDEN BARIŞ PINARI HAREKATI’NA TAM DESTEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ereğli Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci birleşiminde Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat’ın doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na destek kararı alındı

Karar bildirgesini okuyan Başkan Oprukçu “Fırat kalkanı ile Elbab, Zeytin Dalı ile Afrin’e huzur ve güven götüren Türk Ordusu bugün de Barış Pınarı ile Fırat’ın doğusuna aynı huzur ve güveni götürmek için var gücüyle mücadele veren Kahraman Mehmetçiğimizin ve devletimizin yanındayız” dedi

“BEKAMIZIN TEMİNATI İÇİN BARIŞ PINARI HAREKATI BİR MECBURİYETTİR”

Ereğli Belediye Meclisi Ekim ayı ikinci birleşimi Çarşamba günü Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu başkanlığında gerçekleştirildi. Düzenlenen oturumda Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat’ın doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na destek kararı alındı. Alınan karar öncesi Suriye sınırında terör örgütlerine yönelik devam eden Barış Pınarı Harekatı’na destek bildirisini Başkan Hüseyin Oprukçu okudu.

Başkan Oprukçu Ereğli Belediye Meclisi adına şu bildiriyi okudu: “Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk Birliğinin Türk kudret ve kabiliyetinin, Türk vatanseverliğinin çelikleşmiş ifadesi” olarak tarif ettiği Türk Ordusu, Fırat’ın doğusu yani Suriye’nin kuzeyinde Barış Pınarı Harekatı’nı başlatmıştır. Fırat kalkanı ile Elbab, Zeytin Dalı ile Afrin’e huzur ve güven götüren Türk Ordusu bugün de Barış Pınarı ile Fırat’ın doğusuna aynı huzur ve güveni götürmek için var gücüyle mücadele vermektedir.

Hedefleri, sebep ve gidişatı bakımından Barış Pınarı Harekatı, dün Zeytin Dalı’nda, Fırat Kalkanı’nda olduğu gibi tüm şer cephelerini birleştirip Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ‘savaş yanlısı’ olarak gerek ulusal gerekse uluslar arası alanda karalama kampanyaları başlatmalarını başarmış, Dünya’nın eksenini kırma kudretinin yalnızca Türk Milleti’nde vücud bulduğunu göstermiştir.

Malumunuz olduğu üzere tarihimizin her bir satırı Anadolu’daki Türk varlığının devamı, bekamızın teminatı için verilen mücadelelerle yazılıdır.

Şerefli Türk Milleti’nin ve O’nun muzaffer ordusunun bugün de tarih sahnesindeki rolü değişmemiş, dört bir yanında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu, terör kuşatmasını yerle yeksan ederek önümüzdeki yüz yıllarda, bin yıllarda da varlığını idame ettirebilme mücadelesinin orta yerinde kendisini bulmuştur.

Barış Pınarı Harekatı bir mecburiyetin, tarihin coğrafyaya sığmadığı bir tabloda mahkumiyetimizin bir tezahürüdür. Varlığını Türk Varlığına armağan etmiş, inanmış bir memleket evladı olarak şunu açıkça ifade etmeliyim ki vatanımızın bekası, milletimizin geleceği için Barış Pınarı Harekatı’nda terör örgütleriyle mücadele eden ordumuzun ve sınırlarımızda terör koridorlarına müsaade etmeyeceğini açıkça beyan eden devletimizin yanındayız.

Bu duygu ve düşüncelerle başladığı günden bu yana Barış Pınarı Harekatı’nda mücadele veren kahraman Mehmetçiklerimize muvaffakiyetler diliyor, şehadete ulaşan askerlerimizi rahmetle minnetle anıyorum.

İnanıyor ve güveniyorum ki başaracağız…”

Başkan Oprukçu, konuşmasının ardından bildiriye destek veren AK Parti, CHP ve MHP meclis üyelerine teşekkür etti.

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.