DOLAR 31,6507 0.25%
EURO 34,4038 0.22%
ALTIN 2.162,810,66
BITCOIN %
Kayseri
14°

AZ BULUTLU

19:06

AKŞAM'A KALAN SÜRE

X
MECLİS TOPLANTISI YENİ MAHALLEDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MECLİS TOPLANTISI YENİ MAHALLEDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin yönetiminde, Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yeni Mahalle’de (İskebe) bulunan Şelale Düğün Salonunda halkın katılımı ile gerçekleşti.

ABONE OL
Eylül 24, 2022 03:56
MECLİS TOPLANTISI YENİ MAHALLEDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin yönetiminde, Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yeni Mahalle’de (İskebe) bulunan Şelale Düğün Salonunda halkın katılımı ile gerçekleşti.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in yönetiminde Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı Şeffaf belediyecilik anlayışı ile halka açık bir şekilde Yeni Mahallede bulunan Şelale Düğün Salonunda gerçekleştirerek Artvin Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden de canlı yayınlandı.

Aralık Ayı Olağan Meclis toplantısı Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Başkan Elçin meclisin açılış konuşmasında,  5 Aralık’ın çok anlamlı bir gün olduğunu bundan tam 85 yıl öncesinde Ulusal Önderimiz Atatürk’ün önderliğinde 5 Aralık 1935’de Modern Türk Kadınlarına yakışır şekilde seçme ve seçilme hakkının verildiğini o nedenle tüm kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutladı.

Şeffaf Belediyecilik anlayışı ile her ay Belediye Meclis Toplantılarının farklı mahallelerde halka açık yaptıklarını ve bu ayda yıl bitmeden ilk meclis toplantısının yapıldığı Yeni Mahallede yaptıklarını belirten Başkan Elçin, alınan kararların Artvin’e ve Türkiye'ye hayırlı olmasını dileyerek gündem maddelerine görüşüleceği bölüme geçildi.

Gündem maddelerin görüşülmesinden sonra Başkan Elçin şu açıklamalarda bulundu:

“Kaledibinde yaptırdığımız sondaj çalışmalarının sonucunu ancak alabildik. Kaledibinde cihazların çıkabildiği 3 farklı noktada sondaj çalışması yaptırabildik bunların 2’sinde temele ulaşılamadı. Yeni yapılan trafodan Artvin’e doğru gelinirken büyük bir kaya var orada yerleşim olabilir sonucu çıktı. Sondajcıların verdiği bilgilere göre o kaya orada olmasa tüm bölge kayabilir. Bizim yaptırdığımız sondaj bölge halkını bilgilendirme amacıyladır.

İnönü Caddesini belediye bütçesinden büyük fedakârlık yaparak Artvin’e kazandırdık. Türk Ocağı Sokak’ın eksiklerini gidererek trafiğe açtık. Eski Kız Meslek Lisesi ile Balcıoğlu Mahallesi Mezarlığı arasında ki yolunda merdivenlerini korkuluklarını yaparak betonunu döktük. Çamlık Mahallesi Havuz başının orda yer sahipleri de yerinden feragat etmesiyle taş duvar yaptık. Yer sahipleriyle anlaşarak o yolu da Katrevan mevkine bağlayacağız. Bu yolla birlikte yıllardır sırtıyla kapısına yük taşıyan vatandaşlarımızın derdine derman olduk. 7 Mart okulunun arkasında duvar yaptık ve o arada ki Elit Park yolunu asfaltladık.

Şehrimizde ki köpek sorununu çözmeye çalışıyoruz. Bunun için muhtarlarımız ve Merkeze yakın köy muhtarlarımızla bir araya gelerek istişarede bulunduk. Bu kapsamda, şehrimizdeki ve merkeze yakın köylerde bulunan sahipsiz veya sahipli fark etmeksizin köpekleri kayıt altına alarak çip takacağız. Sahipsiz köpekleri kısırlaştıracağız sahipli olanları da sahiplerinin talep etmesi durumunda ücretsiz kısırlaştıracağız. Yeni Mahallede Hayvan Yaşam Merkezinin alternatifi olarak Hayvan Rehabilitasyon Merkezimizin karşısında köpekler için 5 dönümlük alanda, köpek kulübeleri, gölgelikleri olan yaşam merkezi yaptık. Buraya şehrimizde ki başıboş gezen köpekleri alacağız. Hayvanların katledilmesine sebep olmamak için belediye olarak elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Lütfen çöplerimizi belirttiğimiz saatlerde atalım. Hafriyat döküm alanına dikkat edelim ve oraya çöp atmayalım. Hafriyatlarımızı da belediyemizin belirttiği yere atalım. İmarla ilgilide binanızda yapacağınız işleme başlamadan önce belediyemize haber veriniz. Mekanik su sayaçlarınızı Akıllı Su sayacıyla değiştirin. Trafik komisyonu ile aldığımız kararla şehrimizde ki trafiği rahatlatmak için birçok yeri tek yön yapacağız. Trafik konusunda dolmuş kullanırken durak dışında indi-bindi yapmayalım ve bu konuda da şoförlere ısrar etmesin. Aksi taktirde dolmuşlara ceza uygulanacaktır.

Ben siyaset yapmıyorum siyaseti milletvekilleri ve parti başkanları yapsın. Belediye seçimi kazanana kadar seçim yeridir seçimden sonra ise hizmet yeridir. 7 aylık dönem içinde söz vermediğimiz birçok şey yaptık. Şehir içi ücretsiz Wİ-Fİ ve Türkiye genelinde Akıllı Şehir Uygulamasını kuran 10 şehirden biriyiz. 

İnönü Caddesini belediyenin imkanları ile yaptık. Sosyal medyada ki dedikodu belediyenin hangarlarında önceki dönemden kalan taşlarla yaptılar ve önceki döneme bir teşekkür etmediler. Bizden önceki dönemin yaptıkları her şey için teşekkür ederim ama şuna teşekkür etmiyorum. Belediyenin hangarlarında bir tane kayıtlı taş yok. Belediyenin hangarında olan toplu iğne bile kayıt altında olur ama bu taşların hiçbirinin kaydı yok.

Bizim yönetimimiz şeffaf olacaktır. Yanlış yaptıysak özür dileriz bir daha yapmayız. Artvin yeniden demokrasiye yeniden karşılıklı görüşmeye başlayacak. Artvin Belediyesine herkes cesaret edip hesap sorabilecek böyle olunca her türlü hizmeti yaparız.” Diye konuştu

 

Aralık Ayı Belediye Meclis Toplantısında 9 gündem maddesi 2’de gündem dışı madde görüşüldü:

Gündem maddeleri şöyle:

  1. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan “İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği” taslağının 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 15/b ve 18/m bendi gereğince Meclisçe görüşülerek kabul edilmesi.

 

  1. Özel Kalem Müdürlüğünce hazırlanan “Özel Kalem Müdürlüğü Görev ve Çalışma Yönetmeliği” taslağının 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 15/b ve 18/m bendi gereğince Meclisçe görüşülerek kabul edilmesi.

 

  1. İlimiz hudutları dahilinde muhtaç durumda olan Vatandaşların temel gıda ihtiyaçlarının karşılanması açısından anlaşmalı bankalar kanalıyla kart verilmesi, Sosyal yardım komisyonunca ihtiyaç durumlarına göre belirlenecek tutarlarda Kasım 2019 tarihinden geçerli olmak üzere Belediye Bütçesinden kartlara nakdi yemek yardımı yüklemesi yapılması, muhtaç olup da evinde yemek yapamayacak durumda olan (hasta, yatalak vs.) vatandaşların günlük yemek ihtiyaçlarının ihale yoluyla lokantalar vasıtasıyla karşılanması hususlarının görüşülmesi

 

  1. İlimiz hudutları dahilindeki içkili yer bölgelerinin güncellenerek krokilere işlenmesi hususunun görüşülmesi   
  2. 05/09/2019 tarih ve 85 sayılı Belediye Meclis kararları ile onaylanarak 23/10/2019 -21/11/2019 tarihleri arasında askıya çıkarılan Artvin Merkez Seyitler Bölgesi’ne ait 1/5000 ölçekli Nazım ve 1/1000 ölçekli Uygulama İlave ve Revizyon İmar planlarının askı süreci tamamlanmış olup; askı süresi içerisinde gelen iki adet itirazın Meclisçe görüşülüp karara bağlanması.

 

  1. Artvin Belediye Başkanlığınca 2020 Mali yılında uygulanacak olan Ücret Tarifelerinin belirlenmesi hususunun görüşülmesi,

 

  1. Belediye Meclisinin 07/11/2019 gün ve 104 sayılı kararı ile Bütçe Komisyonuna havale edilen 2020 Mali yılı Bütçe Tasarısının, bütçe komisyonu raporu doğrultusunda görüşülüp karara bağlanması.

 

  1. Muammer GEGİN’e ait ATA-TEPE İnş.San.Tur.Gıda Petrol Tekstil Nak.Güvenlik Tem.Tarım ve Hayvancılık Madencilik İthalat İhracat Limited Şirketinin şartsız Belediyemize bağışlanması konusunun görüşülmesi

 

  1. Belediye Meclisinin almış olduğu 01/08/2019 gün ve 79 sayılı kararı gereği; eski mekanik su sayaçlarının akıllı sayaca çevrilmesine, ön ödemeli akıllı sayacın mülk sahiplerine maliyet bedeli olan KDV dahil 400,00 TL bedelle 2 taksitte satılmasına karar verilmiş olup; vatandaştan gelen yoğun talep üzerine taksit sayılarının arttırılması konusunun görüşülmesi

 

EK GÜNDEM MADDESİ

                1-Belediye Meclisinin almış olduğu 01/08/2019 gün ve 81 sayılı kararı ile % 25 hisse ile Artvin Belediyesi Bel-Yap İnşaat Gıda Pazarlama Sanayi Ltd.Şti., % 75 hisse ile Artvin İl Özel İdaresi Şirketi ARTÖZ Personel A.Ş. tarafından ortaklaşa kurulan ARTEL A.Ş. isimli şirketteki hisse ortaklığından ayrılmamız ve tasfiyeye gidilmesine karar verilmiş, Ancak tasfiye işlemleri gerçekleşmediğinden dolayı hisse oranımızın % 10’a düşürülerek ortaklığın devam etmesi konusunun görüşülmesi

 

            2- Belediye Meclisinin 07/11/2019 gün ve 109 sayılı kararı ile oluşturulan Alt yapı Kazı İşleri Kuruluna (AY-KİK) DSİ Temsilci göndermediğinden dolayı Kurulun 11 kişiden oluşturulması hususunun görüşülmesi

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.