DOLAR 33,0755 0.02%
EURO 36,1920 -0.05%
ALTIN 2.608,48-0,21
BITCOIN 2109823-0,83%
Kayseri
31°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
Kılıçtaroğlu’ndan FETÖ’nün siyasi ayağı hakkında çarpıcı açıklamalar

Kılıçtaroğlu’ndan FETÖ’nün siyasi ayağı hakkında çarpıcı açıklamalar

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün 16 Temmuz 2019’da yaptığı parti grup toplantısında FETÖ’nün siyasi ayağı hakkında çok çarpıcı bilgiler verdi. FETÖ Darbe girişimi başarılı olsaydı bunların önceden belirlediği bir Cumhurbaşkanları, Başbakanları, bakanları olacaktı diyen Kılıçdaroğlu, Baklavacıları, Öğretmenleri, Bank Asya önünden geçenleri buldular ama bunları, bu FETÖ’nün siyasi ayağını bulamadılar dedi. Kemal Kılıçdaroğlu aynı zamanda 15 Temmuz şehitleri için toplanan 309 milyon liranın şehit ailelerine verilmediğini iddia ederek paranın nerede olduğunu sordu. Kemal Kılıçdaroğlu gurup başkan vekillerine seslenerek bu paranın nerde olduğuna dair bir araştırma yapılması talimatını da verdi.

ABONE OL
Eylül 24, 2022 00:52
Kılıçtaroğlu’ndan FETÖ’nün siyasi ayağı hakkında çarpıcı açıklamalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 16 Temmuz 2019 tarihinde yapılan CHP grup toplatışında konuştu. Kemal Kılıçdaroğlu 15 Temmuz’un 3. Yıl dönümü münasebeti ile 15 Temmuz’da şehit olan sivil, asker ve polislerimize Allahtan rahmet dileyerek, 251 şehidimizin ne için şehit olduğuna dair birtakım hatırlatmalarda bulundu. Bu ülkenin 15 Temmuz’da demokrasinin yaşaması için 251 şehit bedeli verdiğimizi söyleyen Kılıçdaroğlu, 251 insanımızı şehit eden ve binlerce vatandaşımızı gazi yapan hain FETÖörgütü ile yapılan mücadeleye değindi.

Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ ile ilgili yapılan mücadele konusunda ‘’ Öncelikle bir konu üzerinde duralım. 15 Temmuz darbe girişimi kimden gelirse gelsin hangi gerekçe ile gelirse gelsin her zaman her yerde her ortamda darbecilere ve darbe girişimlerine karşı çıkacağız’’ dedi.

Kılıçtaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

''251 ŞEHİDİN KANI YERDEDİR''

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminden hepimiz mağdur olduk. 251 şehidin kanlarının yerde kalmaması için bir büyük aydınlanmaya ihtiyacımız var. FETÖ'nün siyasi ayağınerede bunun bilinmesine ihtiyacımız var. 251 şehidin kanı yerdedir. FETÖ'nün siyasi ayağının aydınlanması lazım. FETÖ Darbe girişimi başarılı olsaydı bunların önceden belirlediği bir Cumhurbaşkanları, Başbakanları, bakanları olacaktı diyen Kılıçdaroğlu, Baklavacıları, Öğretmenleri, Bank Asya önünden geçenleri buldular ama bunları, bu FETÖ’nün siyasi ayağını bulamadılar dedi. Kemal Kılıçdaroğlu, FETÖ’nün siyasi ayağının bulunması açısından MİT Müsteşarının ve Zamanın Genel Kurmay Başkanı olan Hulisi Akar’ın neden Darbe girişimi araştırma komisyonuna gelip ifade vermediklerini sordu. Kılıçdaroğlu bu konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

‘’FETÖ’nün siyasi ayağını aydınlatmada iki önemli aktör Meclis Araştırma Komisyonu'na gelmemiştir. Birisi MİT Müsteşarı'dır diğeri dönemin Genelkurmay Başkanı'dır. Soru şu; Neden bu iki önemli aktör TBMM Araştırma Komisyonu'na gönderilmemiştir? Neden engel olunmuştur? Eğer darbe girişiminde bulunanlara hukukun önünde hesap sorulmadıkça 251 şehidimizin kanı yerde kalır. Aydınlanması lazım.’’ dedi

''FETTAH TAMİNCE'YE DOKUNAN BİLE YOK''

Bir kişinin FETÖ'den gözaltına alınması için emniyetin MİT'in veya MASAK'ın raporunun olması lazım. 3'ünün de raporu var. Fettah Tamince, devletin protokolünde. Neden bununla ilgili bir işlem yapılmıyor doğru dürüst? Niye Fettah Tamince'ye bir soru sorulmuyor. Bu beyefendiye dokunan bile yok. Neden? Onlarca ihbar var. Niye bir şey yapılmıyor?

 

Kılıçdaroğlu Tamince hakkında çok çarpıcı bilgilerde verdi. Kemal Kılıçdaroğlu AK Parti ve MHP tabanının vicdanına seslendiğini söyleyerek Fettah Tamince’nin 17-25 Aralık’tan sonra FETÖ elebaşının yanına gittiğini, Bank Asya’ya para yatırdığını ve bunları yapmasına rağmen ve bu konuların savcılıkta dosyada bulunmasına rağmen yargılanmadığını iddia etti. Kılıçdaroğlu bu konuyu şöyle ifade etti;

‘’17-25 Aralık'ı milat almışlardı. Tamince, 17-25 Aralık'tan sonra Pensilvanya'ya gidip Gülen ile görüşen kişidir. “Gittim.” Kimlerle gittin? “Hatırlamıyorum.” Ne konuştun? “Bilmiyorum.” Tokalaşıyorlar gönderiyorlar. 17-25'ten sonra Zaman gazetesinin hisselerini aldı devletin protokolüne oturtuldu. Ne hakim ne savcı dosyanın kapağını açamıyor’’ dedi…

‘’Kim FETÖ'cü? Bunlar değil mi? Aynı menzile yürüyorlar zaten. Cambazlardan birisi düştü diğeri ipin üstünde oynuyor. Herkes yargılanabilir hiç itirazım yok. Alıyorsunuz nerede olduğunu kimse bilmiyor ailesi de bilmiyor. Bu doğru bir şey değil’’ dedi. Kılıçdaroğlu ayrıca Tamince’nin yurtdışından karapara getirdiğine yönelik bazı suçlamalarda da bulundu ve Tamince’nin avukatlığını Erdoğan’ın Avukatlarının yaptığını iddia etti.

FAİLİ MEÇHULLERİN ÜLKESİ OLMAK İSTEMİYOR TÜRKİYE.

Kemal Kılıçdaroğlu bazı isimleri sayarak, emniyet mensuplarınca evlerinden alındıklarını ve bir daha görülmediğini iddia etti. Kılıçdaroğlu bu kayıp kişilerin cezaevinde mi, Sorguda mı nerede olduğuna dair ilgili kişilere soru yöneltti ve bu konunun bir an önce aydınlatılmasını istedi.

309 MİLYON LİRA NEREDE?

Kılıçdaroğlu, 15 Temmuz’da şehit olan vatandaşlarımızın aileleri için toplanan 309 milyon değerinde bir yardım toplandığını ama bu zamana kadar bu toplanan paradan kimseye verilmediğini iddia etti. Eğer her bir şehit ailesine 1’er milyon lira vermiş olsaydınız yine üstüne para artacaktı diyen Kemal Kılıçdaroğlu, bu toplanan paraların nerede olduğunu, bankada mı, başka bir yerde mi, faize mi yatırıldı yatırıldıysa ne kadar oldu gibi sorular yöneltti. Kılıçdaroğlu ayrıca 25 Temmuz 2016'da toplanan bu paralarla ilgili olarak aldığı bilgiye göre 309 milyon olduğunu ve bu para ile vakıf kuracaklarını ancak bu vakfın 3 sonra kurulduğunu söyledi. Aradan geçen süreye dikkat çeken Kılıçdaroğlu, ayrıca 15 Temmuz şehitleri, PKK şehidi veya IŞİD şehidi diye şehitler arasında herhangi bir ayrımın olamayacağını dile getirdi.

kamupersoneli.net

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.