DOLAR 20,9783 0.73%
EURO 22,5975 -0.26%
ALTIN 1.312,07-0,73
BITCOIN 569893-0,37%
Kayseri
20°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
KAVUŞ, KURSİYER GENÇLERİ VE EĞİTMENLERİNİ ZİYARET ETTİ

KAVUŞ, KURSİYER GENÇLERİ VE EĞİTMENLERİNİ ZİYARET ETTİ

BAŞKAN KAVUŞ; “DERSLER GENÇLERİN EĞİTİMİNE VE GELİŞİMİNE ÖNEMLİ KATKI SUNUYOR” Meram Belediyesi Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezinde atölyelerinde sanattan teknolojiye kadar geniş bir yelpazede verilen dersler kursiyerlerin büyük beğenisini topladı. Kısa zaman içinde eğitimlerinde önemli mesafe kateden kursiyerler ve eğitmenlerinin misafiri olan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, hem çocukların hem de gençlerin eğitim, sosyal, kültürel ve sanatsal hayatına katkı sağlayan ve onlara yeni ufuklar açan atölyelerin verimliliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ABONE OL
Eylül 24, 2022 03:42
KAVUŞ, KURSİYER GENÇLERİ VE EĞİTMENLERİNİ ZİYARET ETTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

BAŞKAN KAVUŞ; “DERSLER GENÇLERİN EĞİTİMİNE VE GELİŞİMİNE ÖNEMLİ KATKI SUNUYOR”

Meram Belediyesi Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezinde atölyelerinde sanattan teknolojiye kadar geniş bir yelpazede verilen dersler kursiyerlerin büyük beğenisini topladı. Kısa zaman içinde eğitimlerinde önemli mesafe kateden kursiyerler ve eğitmenlerinin misafiri olan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, hem çocukların hem de gençlerin eğitim, sosyal, kültürel ve sanatsal hayatına katkı sağlayan ve onlara yeni ufuklar açan atölyelerin verimliliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Hem çocukların hem de gençlerin eğitim, sosyal, kültürel ve sanatsal hayatına büyük katkı sağlayan ve onlara yeni ufuklar açan Meram Belediyesi Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezinde atölyelerinde dersler yoğun ilgi görüyor. 21 Ekim günü başlayan derslere katılan kursiyerler eğitimlerinde kısa zaman içinde önemli mesafe katetmiş olmanın mutluluğunu yaşıyor.  

                BAŞKAN KAVUŞ, SINIFLARI DOLAŞARAK EĞİTİMLERE EŞLİK ETTİ 

9-14, 14-18 ve 18-29 yaş aralığındaki gençlerin ayrı gruplar halinde eğitim aldığı Gençlik Merkezini ziyaret eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, derslerinde gençlere eşlik etti, onlarla ve eğitmenleriyle sohbet etti. İlk olarak eğitmenlerle istişarede bulunan ve merkezin faaliyetleri hakkında bilgi alan Başkan Kavuş tek tek sınıfları gezerek eğitimlere katıldı. Ebru dersinde, ebru sanatını öğrenen öğrencilerin dersini takip eden Başkan Kavuş, daha sonra kendisi ebru yaptı. Ayrıca gençlerin gitar dersine katılan Başkan Kavuş, eğitim süreci hakkında bilgi aldı ve gitarı yeni öğrenen kursiyerlerin mini konserini dinledi. Başkan Kavuş robotik kodlama dersinde de çocukların uygulamalarını görme fırsatı buldu.

                BAŞKAN KAVUŞ; “DERSLER GENÇLERİN EĞİTİMİNE VE GELİŞİMİNE ÖNEMLİ KATKI SUNUYOR”

Alanlarında uzman eğitmenler tarafından verilen derslerle Mehmet Ali Özbuğday Gençlik Merkezinin önemli bir açığı kapattığını ve gençlerin sosyal, kültürel ve eğitim hayatlarına ciddi anlamda destek verdiğini hatırlatan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Çocuklarımızın kaliteli ve çok yönlü bir eğitim alabilmeleri,  donanımlı ve geçmişinden beslenerek geleceğe özgüvenle yürümeleri adına bu eğitimleri oldukça önemsiyoruz. Sanattan teknolojiye, kişisel gelişimden yabancı dillere kadar geniş bir yelpazede verilen bu eğitimler, onların bu donanıma sahip olabilmeleri için önemli kilometre taşlarıdır. Bu ziyaretimizde gördük ki çocuklarımız burada olmaktan dolayı büyük mutluluk yaşıyorlar ve bu mutluluğun sonucu olarak kendilerine sunulan bu fırsatı olabildiğince iyi değerlendiriyorlar. Çocuklarımızın hayatına renk katan ve gelişimlerine destek sağlayan hocalarıma da ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

MEHMET ALİ ÖZBUĞDAY GENÇLİK MERKEZİ ATÖLYELERİ HAKKINDA:

 9-14, 14-18 ve 18-29  yaş aralığında üç ayrı grupta verilen derslerde Güzel Sanatlar, Müzik, Yabancı Dil, Teknoloji ve Kişisel Gelişim adı altında 5 ana başlık bulunuyor. 22 ayrı dersin bulunduğu atölyelerde 9-14 yaş grubu gençlere ingilizce, resim, gitar, robotik kodlama, akıl zeka oyunları ve arduino dersleri veriliyor. 14-18 yaş aralığında ise yabancı dil dersleri ilgi görüyor.

Gençlik Merkezinde verilen eğitimler ise şöyle;

Müzik Atölyesi;                                   Gitar, Bağlama, Ney

 

Yabancı Dil Atölyesi;                           İngilizce, Arapça, Osmanlıca, Almanca,

 

Güzel Sanatlar Atölyesi;                    Kaligrafi, Ebru, Kağıt Rolyef, Çini,  Resim, Ahşap Boyama

 

Kişisel Gelişim Atölyesi;                     Diksiyon, Etkili ve Hızlı Okuma, Akıl Zeka Oyunları

Liderlik Eğitimi, Adab-ı Muaşeret

 

Teknoloji Atölyesi;                              Ofis Programı Kullanımı, Arduino Devreleri Geliştirme ve Uyum Eğitimi, Arduino Programlama Geliştirme ve Uyum Eğitimi, Robot Uygulamaları

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.