DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19140081,25%
Kayseri
30°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

X
“Bayramı Bayram Tadında Yaşayacağız”

“Bayramı Bayram Tadında Yaşayacağız”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Paylaşımın ve sosyal dayanışmanın en yoğun şekilde yaşandığı mübarek Kurban Bayramı’nı hemşerilerimizin en huzurlu şekilde idrak etmeleri için gereken tüm tedbirleri aldık. Ekiplerimiz, vatandaşlarımızın huzur ve mutluluğu için bayramın sonuna kadar görev başında olacaktır. ” dedi.

ABONE OL
Eylül 24, 2022 01:22
“Bayramı Bayram Tadında Yaşayacağız”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“HUZURLU, MUTLU VE GÜZEL BİR BAYRAM İÇİN GEREKEN TEDBİRLERİ ALDIK”

Yeşilyurt’ta huzurlu, mutlu, sağlıklı ve güzel bir bayram tatilinin yaşanması adına bir dizi tedbirler aldıklarını ifade eden Başkan Çınar, “Bayramın bayram tadında yaşanması adına Yeşilyurt’ta tüm tedbirler üst seviyeye çıkartılacak, halkımız huzur ve mutluluk içerisinde bir Kurban Bayramı yaşayacaktır. Temizlik, Zabıta, Çevre, Veterinerlik ve Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz bayram süresince görev başında olacaktır. Bayram öncesinde cadde ve sokakların temizliğine yoğunlaşan ekiplerimiz, bayram boyunca da hem kurban kesim yerlerinde hem de çöplerin alınmasında aralıksız mesai yapacaklar. Görevlendirilen personel, kesim noktalarının temizliği, kurban atıkların kaldırılması ve oluşacak diğer sorunlarla ilgili müdahalelerde bulunacaktır. Çöp toplama araçları da kurban atıklarını toplamak için aralıksız olarak çalışmalarını sürdürecektir. Vatandaşlarımızın başta bayram namazı olmak üzere vakit namazlarını sakin ve güzel bir atmosferde edâ edebilmeleri için camilerimizi temizleyerek, gül kokusu sıkacağız. Vatandaşlarımızın mezarlık ziyaretlerini rahat ve huzurlu bir ortamda yapmaları için mezarlıklarımızda temizlik ve bakım çalışmalarına özen gösteriyoruz.  Vatandaşlarımızın bayram için alış verişlerini yaptıkları pastane, lokanta ve market gibi işyerlerinde denetimleri yoğunlaştırdık. Mutlu, huzurlu ve güvenli bir bayram için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Bizlerde sürekli sahada olup, vatandaşlarımızla iç içe, gönül gönüle bir bayram yaşayacağız. ”dedi.

 “13 ADET KURBAN KESİM, İKİ ADETTE KURBAN SATIŞ YERİMİZ HİZMET VERECEK”

13 adet kurban kesim yeri ile iki adette kurban satış yerinin vatandaşlara hizmet vereceğini sözlerine ekleyen Başkan Çınar, “Kurban kesim yerlerinde Veteriner Hekim, Belediye Zabıtası ve Din Görevlilerinden oluşan Kurban Denetim Birimi hazır bulunacaktır. Kurban kesim yerlerinde sağlık kurallarına, hijyenik şartlar ve dini kurallara azami ölçüde uyulacak ve özenli bir çalışma gerçekleşecektir. Temizlik İşler Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz kurban satış ve kesim noktalarında ki çöp konteynırlarını dezenfekte aracıyla parfüm içeren yıkama suyu ile temizleyecektir. Kurban hizmetleri komisyonunca belirlenen yerler dışında, cadde ve sokak gibi yerlerde kesim yapanlar tespit edilerek haklarında cezai işlem uygulanacaktır. Kurban satış yerlerine getirilen kurbanlıkların sağlık kontrolleri Veteriner İşler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından titizlikle yapılacaktır. Sağlık durumu kesime elverişli olmayan kurbanlıkları satış alanına kesinlikle alınmayacaktır. Kurban bayramında kesim ücretlerin küçükbaş hayvanlar için 65 TL, büyükbaş hayvanlar için ise 310 TL. olarak belirlenmiştir. Kurban satış ve kesim yerlerinde vatandaşlarımıza ücretsiz kurban poşeti dağıtımı da yapacağız” diye konuştu. 

 YEŞİLYURT’TA KURBAN KESİM ALANLARI:

M.Oto Yıkama – Zaviye Mahallesi T.Temelli Cad. Çobanoğlu Manavının Yanı ( YEŞİLYURT )

Besiciler Et ve Piliç Market – Bahçebaşı Mahallesi Gündüzbey Sokak ( YEŞİLYURT )

Yakınca Mezbahane- Yakınca Mahallesi Taşköprü Caddesi Eski Yeşilyurt Yolu ( YEŞİLYURT )

KS Oto Yıkama- Bentbaşı Mahallesi Meslek Sokak No: 180 ( YEŞİLYURT )

Hocalar Kanalboyu Sokak No: 27 ( YEŞİLYURT )

Bostanbaşı Mahallesi İsmet Paşa Caddesi No: 13 Barguzu Köprüsü Yanı ( YEŞİLYURT )

Gazi Oto Yıkama- Aşağıbağlar Mahallesi Hasanbey Caddesi Merkez Sokak ( YEŞİLYURT )

Tecde Mahallesi Kara Halil Sokağı ( Su Deposu Yanı ) No: 57 ( YEŞİLYURT )

Yakınca Semt Pazarı- Yakınca Mahallesi Yavuz Selim Caddesi ( YEŞİLYURT )

Hayvan Besisi-Gedik Mahallesi Babaali Sokak Kireç Ocağı Caddesi ( Yeşilyurt )

Cemal Gürsel Mahallesi Söylemez Sokak ( YEŞİLYURT )

Özgün Oto Yıkama- Yavuz Selim Mahallesi Karagöz Caddesi Dereboyu Sokak ( YEŞİLYURT )

Ekim Oto Yıkama – Cemal Gürsel Mahallesi AK Sokak ( Yeşilyurt )

YEŞİLYURT’TA KURBAN SATIŞ YERİ:

Mollakasım Mahallesi Karaman Köprü Yanı (YEŞİLYURT)

Gündüzbey Mezbahanesi ( YEŞİLYURT )

 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.